Hawk - MS v metlobale 2002

Hawk 16.Reklamný večierok

      Zápas Londýnski Draci – Holyheadské Harpye, Londýn, 13.10.2001

      Podnik Ohnivá Strela, Londýn, 13.10.2001
              
Harry sedel na tribúne vyhradenej pre hráčov so stále nahnevanou, zamračenou a ublíženou Ginny, ktorej ľavá ruka visela v závese. Bola to samozrejme fraška pre médiá. Údajne sa zranila na včerajšom tréningu a to dosť nešťastne a vyradilo ju to na pár dní z hry. Samozrejme boli ich fanúšikovia nešťastní a nespokojní, pretože ich čakal ťažký súper, ktorý sa chcel zo štvrtej priečky vyštverať vyššie. A výhra nad Harpyami by im dosť pomohla. Želali si ale hlavne to, aby bola ich hlavná hviezda čoskoro fit. Tri minúty po zápase bude zázračne fit, ako si sarkasticky pomyslela. 
              
Harry však myslel na iné. Spokojne a pohodlne sa oprel. Hoci to bolo veľmi, veľmi neštandardné, svojím spôsobom to bolo výborné. V ten večer nechal iniciatívu na nej. Nemohol si dovoliť byť tým aktívnym. A po tom, čo sa postarala oňho a vážne si nemohol sťažovať ani náhodou, dohliadol na to, aby sa ona postarala o seba. Prekonala to, hoci s tým mala znova veľké problémy. Nezvracala, ale trvalo dlho, kým sa presvedčila. Potom mu dovolila, aby aspoň na chvíľu držal jej nahé telo v náručí. Bolo to výborné. Už druhý raz ju prinútil to dokázať, zvládnuť to. Ich vzťah po sexuálnej stránke bol… veľmi špecifický.
              
„Dúfam, že dá Snyderová Brixovi na frak,“ zabrblala, keď na štadión vyleteli za búrlivého ohlasu domáci. „Alebo aspoň Short bude mať zlú mušku.“
              
„Štve ťa to, že ich Malfoy tak protežuje alebo to, že nemôžeš hrať?“
              
„Oboje,“ odvetila, ale už sa napäto dívala, ako vylietajú jej spoluhráčky. Domáci bučali a ona sa pridala k potlesku, ktorý takmer ani nebol počuť. Opatrne sa pridala pamätajúc na to, že je vlastne strašne zranená. „Ale viac to, že nemôžem hrať.“
              
„Mám pocit, že po tej odvážnej žiadosti ani otec a ani Gwen neuvažujú nad tým, že by povolali nejakého Draka,“ krivo sa zaškľabil a vzal ju za ruku. Teraz bude potrebovať podporu.
              
„Pevne v to verím,“ nasilu sa zazubila očami jastriac po hráčoch. Lopty boli vo vzduchu a zápas sa začal.
              
Bol z toho rovnako nešťastný, ako ona. Zvieral jej ruku a držal palce Harpyám. Nemohol síce vedieť, ako sa asi cíti. Jemu sa nikdy nič podobné nestalo. Áno, nehral niekoľko zápasov, keď bol zranený. Ale ju posadili na tribúnu, dokonca ani nie na lavičku náhradníkov, úplne zdravú a v životnej forme len preto, aby ju nejaký trápny Drak nezranil. Aby si na nej nevybili svoju frustráciu. Aby sa na nej Malfoyovci nepomstili. Muselo to byť pre ňu ponižujúce. Nečudoval sa, že má náladu pod psa už niekoľko dní.
              
Zápas prebiehal podľa očakávania. Bol vyrovnaný. Ginny citeľne chýbala. Jej náhradníčka, Gréta Walkerová hrať samozrejme vedela. O tom nebolo pochýb. Ibaže nedopĺňala útok tak, ako Ginny. Ona, Susie Whalenová a Grace Hirschová občas pôsobili, akoby si čítali myšlienky. Akoby dopredu vedeli, čo ktorá spraví. A nebolo to len pri akciách, ktoré mali nacvičené. Pokým Ginny bola malá, rýchla a presná, Whalenová mala neskutočne bezchybnú prihrávku a Hirschová dokázala vziať prehadzovačku hocikomu.
              
Harry sa pristihol pri myšlienke, že keby jeho otec vzal na Majstrovstvá všetky tri, nikto by sa nemohol čudovať. Ibaže Gwen svoje zverenkyne poznala najlepšie. Whalenová podávala vynikajúce výkony, pokým nebola pod tlakom. A ako mu prezradila Ginny, výkon Hirschovej bol závislý od kvality sexu, ktorý zažila večer predtým. No a na Majstrovstvách bude musieť ísť sex bokom, že áno.
              
Každopádne sa hral tvrdý zápas. Sundersová mala plné ruky práce a jej spoluhráčka Millerová taktiež. Útok Harpyí bol dobrý, držali si dvadsať bodový náskok, ale nebol excelentný. Zasiahnutí boli hneď niekoľkí a Draci neboli výnimkou. Našťastie sa nikto nezranil vážnejšie. Po rýchlom ošetrení sa mohli všetci vrhnúť naspäť. Ibaže to vyzeralo, že sa všetko vážne rozhodne hore, nad hlavami hráčov.
              
A Harry tam pozrel. Snyderová prelietavala nad hráčmi bez prestávky. Brix visel vo vzduchu a čakal. Zápas sa hral už takmer dve hodiny. Ginny nespokojne zabrblala. Gwen za chvíľu pošle hore Colbyovú a tá nebola taká dobrá stíhačka, ako Snyderová.
              
Gwen k tomu ale príležitosť nedostala. Po dvoch hodinách a sedemnástich minútach začala naháňačka. Ginny sa postavila a zamrela. Stískala Harryho ruku a očami visela na svojej spoluhráčke, ktorá to mala k strele jednoznačne bližšie. Ibaže Brix bol vážne rýchly a dolietal ju.
              
Harry pozrel, čo sa deje nižšie. Sundersová aj s Millerovou prilietli k odrážačom Drakov, aby ich kontrolovali. Aj napriek vypätej atmosfére sa musel uškrnúť. Diváci burácali a dvaja stíhači viedli letecké závody a naháňačku za strelou.
              
Napokon sa im uľavilo. Ginny sa mu vrhla šťastne do náručia a objímala ho tak, ako objímali na tráve Harpye svoju hrdinku. Snyderová to mala predsa len o kúsok bližšie. Brix ju nedokázal doletieť, hoci mu už veľa nechýbalo.

——

„Na Ruth!“ ozývali sa prípitky zo všetkých strán. Harpye búrlivo oslavovali a do svojich osláv zapojili aj hráčov z ostatných klubov, ktorí boli poruke a neboli zadaní.

Harry sedel s úsmevom a sledoval, ako sa Ginny baví. Ruka jej stále visela pri tele v prípade, že by tam vtrhol nejaký novinár. Pre nich bola zranená. Všetky však vedeli, prečo hrať nemohla.

„Nazdar, krásavec,“ prisadla si k nemu Agáta s pivom. Jedno priniesla aj jemu. S úškľabkom si s ňou priťukol.

„Dobrá hra,“ pochválil ju.

„Samozrejme, čo si čakal? Našu prehru?“ odfrkla si. „Nebuď naivný.“

„Ako mi to len mohlo napadnúť,“ teatrálne zavrtel hlavou. „Dobre ste ich strážili… na konci,“ s úškrnom pripomenul jej kontrolu dračích odrážačov.

„Jasne. Pamätáme, čo sa pokúsil Bletchley spraviť tebe. Na rozdiel od vašich tupých odrážačov, my sme si svoju stíhačku poistili.“

„Vidíš, napokon sa budete od Kanónov učiť.“

„Jedine, že by nás chceli naučiť čúrať postojačky,“ zaškľabila sa. „Každopádne, Drakom spadla sánka, keď zistili, že Ginny hrať nebude, nie?“

„Vyzerali nespokojne, pravda,“ prikývla.

„Neznášam ich,“ zaprskala znechutene. „Tešili sa, že ju prizabijú, to minimálne,“ zavrtela hlavou. „A Short, pch. Walkerová bola lepšia.“ 

„Ale nebola,“ povytiahol obočie.

„Dobre, nebola,“ zamračila sa naňho. „Nemôžeš ma niekedy podporiť?“

„Nie.“

„Jasne. Len dúfam, že ten somár nebude robiť Ginny náhradníka,“ striasla sa. „No ale, Draci padli na čumák a doťahovať to teraz nebude také jednoduché,“ spokojne sa zavrtela na stoličke. „Dáš si ešte pivo?“ spýtala sa. Svoje mala dávno dopité a so stiahnutým obočím sledovala to jeho, ktorého sa sotva dotkol.

„Nemôžem piť, zajtra mám zápas,“ vysvetlil.

„Aha, pravda,“ zamračene naňho pozrela. „To aby si šiel už spať, nie?“

„Maminka mi dovolila byť ešte chvíľu vonku, vieš?“ natrčil bradu. Len sa uchechtla.

„Tak dobre,“ plesla ho po ramene. „Zavolám ti Ginevru, tá ťa bezpečne uloží do postele, aby sa nášmu princovi nič nestalo.“

Harry sa zasmial. Ginny sa po výhre výrazne upokojila. Bola by radšej na metle a keď videla, že Draci sú celkom krotkí, tak to aj nadhodila, zároveň však vedela, že keby na tej metle bola, s najväčšou pravdepodobnosťou by krotkí prestali byť. A tak sa uspokojila s výhrou.

„Agáta vraví, že už chceš ísť spať,“ zahihňala sa, keď si k nemu prisadla. Okamžite ho objala a pritískala sa k nemu. „Mám ťa vraj uložiť do postele a potom sa sem vrátiť.“

„Ginn, ja trafím aj sám,“ usmial sa. „Pokojne sa ostaň zabávať a oslavovať. Zaslúžite si to,“ šepol jej do ucha.

„Ale ja nechcem ostať,“ pozrela mu do očí. Prekvapene nadvihol obočie. „Chcem ísť s tebou. Chcem ťa uložiť do postele a potom sa chcem uložiť vedľa teba a chcem spať,“ vypustila odvážne.

„Dobre,“ súhlasil. Toto bude prvá noc, kedy budú spať vedľa seba nevinne. Doteraz to boli len zranenia a excesy, či vzájomné výpomoci, po ktorých spali vedľa seba. Teraz to bude preto, lebo chcú byť pri sebe.

      Dom Potterových, Godricova úžľabina, 17.10.2001

„A otec zase nie je doma,“ zavrtel hlavou Harry, keď sa porozhliadol po dome rodičov. Mal výbornú náladu. Po tom, čo Harpye vyhrali nad Drakmi, vyhrali Kanóny nad Kaňami a upevnili si druhú priečku najmä preto, že Netopiere nezvládli svoj ďalší zápas. V sobotu však mali hrať s United, ktorý preskočil na štvrtej priečke Drakov a to bude ďalší ťažký zápas. Nič to však nemenilo na fakte, že boli zatiaľ jediným tímom, ktorý prehral len jediný zápas. Skóre síce mali stále zlé, ale zatiaľ to stačilo na predbežnú senzáciu.   

„A bude zrejme ešte horšie,“ povzdychla si Lily. „Kujú pikle, plánujú a nadávajú,“ zavrtela hlavou, keď nakladala synovi večeru. „A Sirius sa k nim veľmi rád pridal,“ rozpustilo zažmurkala.

               „Akoby sme ho nepoznali, však?“ uškrnul sa a sadol si za stôl. „Môže mi hovoriť, ako mu ide o metly a metlobal a nás a Anglicko… ide mu len o to, aby sa dostal bližšie ku Gwen,“ zasmial sa.

„Neodvažujem sa ani dúfať, že by s tým niekedy prestal, usadila sa a nedaj Merlinovi, založil rodinu,“ povzdychla a prisadla si.

               „Hm, je to dobré,“ pochválil Harry matkinu polievku.

„Ďakujem,“ usmiala sa. „A čo ty? Čo ten zajtrajšok?“

„Zrejme to bude obyčajná reklamno-spoločenská akcia, aby sa ukázala firma, ktorá strčí do metiel ohromný balík,“ mykol plecami. „Sirius môj návrh o zdrhnutie rázne zamietol. Vraví, že si teraz musíme Regulusa obchádzať, byť naňho čačaný a stále sa mu pripomínať, aby ho náhodou jeho prašvagrovia nezlomili,“ zavrtel hlavou.  

„Trochu si ho pamätám,“ zamyslene skonštatovala. „Na Slizolina bol nerozhodný, ustráchaný a príliš milý,“ slabo sa uchechtla. „Každopádne robil to, čo sa po ňom chcelo a čo chceli hlavne jeho fakultní spolužiaci.“ Nie, priatelia to neboli.

„Keby sa mu podarilo dostať sa do Chrabromilu, tak by bol podobný ako Sirius, nemyslíš?“

„Asi áno. Jeho matka už ďalšie zlyhanie nechcela pripustiť,“ zavrtela hlavou.

„Muselo to byť pre ňu hrozné,“ zaškľabil sa. „Blackovci ako prívrženci dávno vymretej myšlienky o čistote krvi a Sirius šup a bol medzi polovičnými a muklovskými čarodejníkmi,“ zasmial sa. A zakrútil hlavou. „Smiešne, rovnako ako skoro všetko tu, v Anglicku.“

„Našťastie je tá myšlienka dávno vymretá,“ zamračene z nej vyšlo, keď niesla na stôl druhý chod. „Vieš si predstaviť, že by sa objavil niekto, kto by tú myšlienku chcel oživiť a aj by sa mu to podarilo? Čo by to mohlo spraviť s čarodejníckym svetom? Myslím, že nad tým ani nechcem uvažovať.“

„Zrejme by bol vo svete bordel,“ pritakal. „Ale keďže sa taký hňup nenarodil, hoci mám pocit, že tí Malfoyovci sú z toho ohromne nešťastní, tak je vo svete pokoj. A my si môžeme vychutnávať túto výbornú večeru v pokoji, plánovať fotenie a rozhovory a ty tie tvoje hokusy – pokusy a je nám dobre. Nie? Ozaj, ako ide tvoj výskum?“ nadhodil a s chuťou sa pustil do kuraťa.

               „Vážne ťa to zaujíma?“ s údivom sa naňho zahľadela. 

„No jasne,“ prikývol. „Ale prosím si zrýchlenú verziu a bez zbytočných komplikovaných a nezrozumiteľných termínov,“ zasmial sa. A ona musela tiež.

„Severus nám stále zháňa telo mŕtveho vlkolaka v celku,“ prezradila. „Pretransformovaného.“

„Remus vám s týmto zrejme pomôcť nechce,“ zazubil sa.

„Si blázon,“ uchechtla sa. „Nie je to také jednoduché. Pokusy in vitro vychádzajú, ale nemáme podmienky, aby sme ich mohli skúšať in vivo.“

„Tomuto som našťastie ešte rozumel,“ upozornil matku. Tá naňho pozrela. A zasmiala sa.

„Prepáč,“ zavrtela hlavou. „Výskum stojí a ja sa obávam, či sa niekedy pohne z miesta.“

„Je to zložité, to fakt,“ prikývol. „No ale, verím, že na to nakoniec prídete a zachránite veľa nešťastných ľudí. Počnúc Remusom.“

„Nič iné by som si nepriala,“ zadívala sa na syna. „No a medzitým sa sústreďujeme na iné projekty. Tie, ktoré som priniesla z Ameriky a aj tie, ktoré rozpracovala Hermiona. Aj naši kolegovia majú niektoré skvelé nápady.“

„Je šikovná, nie? Hermiona.“

„Veľmi,“ spokojne sa pousmiala. „Spolupracuje sa s ňou na výbornú. Horace mal dobrý nos na to, aby nás dve spojil. Veľa projektov sa posunie vpred, som si tým istá.“

„To je fajn, aspoň sa nenudíš.“

„Nikdy som sa nenudila,“ mierne sa zamračila. Vedela však, že si z nej jej syn len strieľa, hoci by si to vážne mohol odpustiť. Nevinne sa usmieval. „Nepochopíš, tak ako ja nikdy nepochopím.“

„Správne. Niekedy sa ale pôjdem pozrieť do tvojho laboratória,“ sľúbil.

„Tomu uverím, až ťa tam uvidím,“ prevrátila oči a priniesla na stôl dezert. Puding, ten robiť vedela. „A čo Ginny?“ prehodila tému.

„Fajn,“ pousmial sa. „Dnes šla s jednou spoluhráčkou kupovať šaty, aby zajtra spravila dobrý dojem,“ prezradil.

„Ona by spravila dobrý dojem aj v teplákoch.“

„To fakt.“

„Teraz ste obaja veľké hviezdy. Tváre reklamnej kampane a nových metiel. Celé Anglicko na vás spolieha, aspoň to som pochopila z otcových rečí.“

„Áno a sme ešte vďačnejšími objektami záujmu všetkých novinárov,“ zaškľabil sa. „Ja som na to zvyknutý, ale v Anglicku sa takéto niečo nedialo, aspoň čo viem. Iste, metlobal sa hrával a tak… ibaže takýto ošiaľ Angličania ešte nezažili. Aby neboli sklamaní.“

„Otec si verí. A verí aj vám, verí Gwen, že zložíte dobré družstvo a verí, že napokon uspejete.“

„Určite by som neprotestoval,“ s úsmevom pozrel na matku.

      Black-Lestrange-Malfoy Company, Oxford, 18.10.2001
              
„Tak a ideme na to,“ prehlásil Harry a zovrel Ginninu ruku.
              
Stáli neďaleko budovy spoločnosti, ktorej spolumajiteľom bol Sirius. Kde pred vyše týždňov získali hlavného investora pre továreň Čaromet. A kde sa to teraz hemžilo fotografmi. S úsmevom na ňu fľochol, len naňho mrkla.                Samozrejme sa na nich vrhli novinári, ktorí ich nepretržite fotili a obsypávali ich otázkami. S úsmevom držal Ginny za ruku a snažil sa preštrikovať pomedzi nich. Tlačová konferencia, ktorú zahlásil Regulus, sa mala uskutočniť za pár okamihov a tak len ďakoval a prosil o dovolenie prejsť.
              
„Sakra, toto nebolo ani po zisku pohára v lige,“ zaprskala podráždene, keď sa im podarilo dostať do vestibulu. „Aby som napokon neľutovala celú kampaň,“ zaškľabila sa. 
              
„A to horšie ešte len príde, ver mi,“ pevnejšie jej zovrel dlaň, keď čakali na výťah v celkom modernej budove, až sa mu nechcelo veriť, že je v Anglicku. Nech si tvrdia, čo chcú, na určitých miestach idú s dobou.
              
„Bezva,“ zamrmlala. Nebola z toho nadšená. Bola zvyknutá na zvýšený záujem, to určite. Ibaže vtedy bol metlobal v Anglicku na nejakom… jednom z posledných miest. Poskytovala rozhovory, zúčastňovala sa akcií, fotili ju, ibaže teraz, po vypuknutí ošiaľu, po nich pôjdu novinári ako psi po údenom. A nielen oni.
              
Na štvrtom poschodí ich už čakal Sirius v slušivom obleku. Obdivne hvízdol na Ginny, tá ho len plesla po ramene. 
              
„Najprv tlačovka, potom fotenie a napokon voľná zábava,“ prezradil im. Harryho potešilo, keď zbadal svojho otca aj s Gwen. A tiež Marcusa Greena, ktorého tím v nedeľu porazili a Olivera Wooda, ktorého tím chceli v sobotu tiež poraziť a s ktorými túto reklamnú akciu spustili. Všetci štyria tvorili pevné jadro základnej zostavy a nikto proti tomu neprotestoval. Okrem Malfoyovcov, samozrejme.   
              
Pousádzali ich na miesta za stolom na vyvýšenom pódiu. S nechuťou si všimol, že nechýbajú ani Malfoyovci a ani Lestrangeovci. Chceli sa priživiť na popularite, hoci na to zrejme mali právo. Aj ich mená boli v názve firmy. Za Tonksovcov prišla ich dcéra, Nymphadora, ktorá pracovala ako jedna zo Siriusových auroriek.
              
Po pár minútach šumu sa postavil Regulus, aby oficiálne zahlásil, že sa firma BLM Company stáva oficiálnym sponzorom národného metlobalového tímu Anglicka, zároveň sa stáva hlavným investorom továrne Čaromet a zaručuje, že národný tím už od budúceho roka bude môcť trénovať a hrať na nových metlách Nimbus MS02.
              
Lucius aj Rodolphus sa veľmi snažili zakryť nechuť. Harry to nechápal. Na jednej strane pohŕdali metlobalom a na druhej strane vlastnili metlobalový klub. Ginny mu to ale vysvetlila. Draco sa jednoducho nezmieril s tým, že ako hráč Slizolinu veľa vody nenamútil. Ponížilo ho to, zosmiešnilo a on potreboval vynikať. Preto chcel aspoň nejakú zábavu, pri ktorej by sa snažil, aby jeho potupené ego znova vzrástlo. Na jeho smolu si ale vybral tím, ktorý bol síce špičkový, v minulosti vyhrali ligu niekoľkokrát, ale ktorých slávu zatienili tímy ako Harpye, Netopiere a pokojne aj United s Kaňami, či Fénixy. A momentálne aj Kanóny. Musel trpieť ako Jób. 
              
Novinári pálil otázky ako na Regulusa, tak i na hlavného trénera a hráčov. Všetci štyria znova ubezpečili, že nová metla sa javí ako niečo, čo im veľmi pomôže. Nezachádzali do podrobností, ale niektoré jej prednosti vyzdvihli. Nadšenie hrať nemuseli. Mysleli to úprimne.
              
Keď však začínali byť otázky novinárov príliš osobné, Regulus sa snažil tlačovku ukončiť. Rozhodne nemienil riešiť, či je názor všetkých piatich akcionárov BLM Company rovnaký. Hoci sa Malfoy tváril znechutene, nepovedal nič, čo by firme ublížilo.  
              
„Nie, nemôžem zaručiť, že sa všetci štyria dostanú do základnej zostavy národného tímu na šampionáte,“ odpovedal James na jednu z posledných otázok. „Odohrali sme zatiaľ len tri medzištátne stretnutia. Za dva týždne nás čaká zápas s Ruskom, ktorý toho napovie viac.“
              
„Bolo by nefér, keby sa neobjavili na Majstrovstvách sveta.“
              
„V súčasnosti určite,“ pritakal. „Ale Majstrovstvá sveta sú za vyše osem mesiacov a do tej doby sa toho môže veľa zmeniť.“ 
              
„Metlobal je tvrdá a nevyspytateľná hra,“ pridala sa Gwen. Harry kútikom oka zbadal, ako sa Sirius našuchoril. Uškrnul sa. „Môže prísť k zraneniu, k strate formy. Určite nebudeme brať do Francúzska hráčov len podľa mena tak, ako to bolo v minulosti.“ 
              
„Takže je možné, že by sa hlavným stíhačom stal Clayton Brix, ktorý tri roky pôsobil ako náhradník v národnom tíme?“  
              
No jasne, že si museli vŕtnuť.
              
„Určite áno,“ prikývol James pokojne. „Ak jeho forma vzrastie a naopak, ak sa forma ostávajúcich stíhačov zníži je možné, že ho povoláme.“
              
„Neuvažujete teda o tom, že by nastúpil ako náhradník v zápase s Ruskom?“
              
„Nomináciu na zápas s Ruskom zverejníme až na budúci týždeň,“ vyhýbavo odvetil. Harry pozrel na Draca, ktorý celkom zjavne penil. Ani Malfoy starší nevyzeral najspokojnejšie.
              
„Vraveli ste, že niekoľkí stíhači…“
              
„Áno, presne tak,“ prerušil novinára James. „Ak by sa hral zápas s Ruskom tento víkend, nastúpil by v základe Harry Potter. A náhradníka by mu robil buď Leo Corkin z United alebo Ruth Snyderová od Harpyí,“ vypustil bez okolkov.
              
„Nemôže byť váš úsudok ovplyvnení istými vzťahmi vo vedení?“
              
„Myslíte, že by som nominoval Ruth Snyderovú len preto, lebo je Gwen Jonesová moja asistentka?“ povytiahol obočie. „Neprehral náhodou Clayton Brix priamy súboj so Snyderovou tento víkend? Nie, ubezpečujem vás, už znova, že do národného tímu vezmem len to najlepšie. Momentálne je to takto. Ak nerátame írske kluby… stíhač Kanónov nechytil jednu strelu, stíhačka Harpyí dve a stíhač United tri. Na rozdiel od stíhača Drakov, ktorý ich nechytil štyri. Myslím, že výber hlavného stíhača a aj jeho náhradníka je v tejto chvíli nepopierateľný. Ďakujem za otázky.“
              
Miestnosťou sa ozýval netrpezlivý šum a Harry videl, že nechýba veľa a jeho otec vyletí z kože. Stále a donekonečna sa bude musieť vysporiadavať s týmito hlúpymi otázkami. Celkom jednoznačne provokatívnymi. Stále bude bojovať s tým, že on je jeho syn a že trénerka Harpyí je jeho asistentka a že Draci sú hnusoby. Uškrnul sa.
              
„V sobotu budem musieť poraziť Lea,“ obrátil sa k Oliverovi. „Inak ma zožerú aj s dresom.“
              
„Áno, to by si mal,“ prikývol strážca United. „Samozrejme ti ale ja fandiť nebudem, ak sa nenahneváš,“ natiahol predstierajúc ľútosť.
              
„Nenahnevám, úplne chápem tvoju klubovú hrdosť,“ odškľabil sa mu naspäť.
              
To už ich ale ťahali na fotenie. Bolo potrebné spraviť pár oficiálnych a reprezentatívnych fotiek. Najprv sa fotili s Regulusom. Za ich chrbtami sa vynímalo logo spoločnosti. Zajtra bude celé Anglicko vedieť, že ich národný tím má šancu, pretože bude mať nové metly. A obľúbenosť metlobalu stúpne ešte viac, čo napokon na škodu nemusí byť.
              
Keď sa však postavili do hromadného klbka spolu s predstaviteľmi sponzorskej firmy, Harry sa musel tváriť veľmi profesionálne. Cítil na svojom zadku niečiu ruku, ktorá ho stískala a nepúšťala. Tváril sa flegmaticky aj potom, keď sa k nemu Bellatrix tlačila, aby ich bolo na fotke vidieť všetkých. Jej ruka bola veľavravná a značne nepríjemná.                Bol rád, keď ho napokon zdrapil Sirius a ťahal do ďalšej miestnosti. Novinári mali byť rozpustení, tlačová konferencia ukončená a oni sa mali ísť baviť vedľa.
              
„Hawk, čo si taký bledý?“ nedalo jeho krstnému, keď sa zastavili u baru. Čašník im ponúkal nápoje.
              
„Tvoja sesternica mi ohmatávala zadok,“ prskol znechutene. A Sirius sa rozchechtal.
              
„Čudujem sa, že vydržala až doteraz,“ neprestával sa smiať. „Myslel som si, že na teba skočí už predtým. Nevšímaj si ju. Nenechaj si ňou skaziť tento večer, ktorý síce je trápny, ale je tu fajn jedlo a ešte lepšie pitie,“ plesol ho po ramene a odchádzal za Jamesom a Gwen.
              
„Tu si…“ vydýchla si Ginny, keď zovrela jej ruku. Bez váhania si vzala od čašníka ponúkané šampanské. „Už som sa zľakla, že som ťa stratila. Nemôžeš ma nechať samú,“ zamračila sa.
              
„Prepáč, drahá. Pri tom fotení sa to pomotalo a ja som ťa stratil z dohľadu.“
              
„To naschvál. Gwen ma od teba odtiahla, aby sme vraj neprovokovali zbytočným tisnutím sa na seba,“ prevrátila oči. „Vraj by bolo vhodné, aby svet videl, že dokážeme byť od seba, a že nedostaneme zákonite pozvánku do reprezentácia, hoci sme milenci a ty si príbuzný trénera,“ so zdvihnutým obočím naňho hľadela. „Čo ti je?“
              
„Ešte stále vyzerám, akoby som videl besa?“ uchechtol sa. Krátko prikývla. „To bude tým, že sa s mojím zadkom bližšie zoznamovala Bellatrix Lestrangeová,“ znechutene natiahol.
              
„Ja som to tušila, mrcha jedna,“ nahnevane ju vyzerala medzi prítomnými. Keby vedel pohľad vraždiť, tak by bol z Rodolphusa vdovec v momente, ako na ňu pozrela. „Nedovolím jej sa k tebe priblížiť,“ a na potvrdenie svojich slov ho objala okolo pása a majetnícky sa k nemu pritisla.
              
„Si rozkošná, keď sa takto čertíš,“ spokojne skonštatoval.  
              
„Dokážem sa čertiť oveľa viac, nemysli si,“ prezradila.
              
„Niečo som počul,“ uchechtol sa. Ron mu pár príhod porozprával.
              
„Áno, to sa stavím.“
              
„Môžeme na chvíľu?“ prerušil ich Regulus. S úsmevom sa k nim privliekol a spolu s ním aj nejaká žena. „Dovoľte mi predstaviť vám Elizabeth Summersovú, majiteľku továrne na výrobu habitov. Liz, toto sú Hawk Potter a Ginny Weasleyová, naše najjagavejšie hviezdy.“
              
„Rada vás poznávam,“ usmiala sa na nich žena, keď im stisla pravice. „Reg mi už o vás rozprával a predložil mi ponuku, ktorá sa neodmieta.“
              
„Aby ste to chápali,“ Regulus stlmil hlas a pristúpil k nim bližšie. „Moja firma ovláda skoro celý tuzemský trh. Má kontakty všade a keď chce, dokáže ich využiť. Možno má v niečom Lucius pravdu, stačí nám to viac ako dosť, ale…“ významne sa usmial, „nejako na to kašlem. Aj keby sa nehrnuli investori zo zahraničia, aj keby sme v živote nespravili jeden obchod so zahraničím, je mi to jedno. Svojho brata mám radšej než toho nafúkaného páva. A tiež metlobal. Ako ste počuli, stali sme sa vašimi oficiálnymi sponzormi. Tuto, s drahou Liz, naša firma, ako váš sponzor, spíše zmluvu. Nebude to pre nás novinka, však?“ zazubil sa na usmiatu dámu. Harrymu sa práve v tejto chvíli zdal najviac podobný Siriusovi. „No a na Elizabeth bude, aby navrhla nové dresy, športové oblečenie, spoločenské oblečenie, tréningové oblečenie… a možno aj spacie oblečenie výhradne pre národný tím na Majstrovstvá sveta.“
              
„To je super,“ potešil sa Harry. Regulusovi dlho netrvalo, aby sa dokázal orientovať a pozisťovať si, ako to vo svete chodí.
              
„Bude mi potešením,“ prikývla Liz. „Naša továreň vyrába metlobalové dresy, v minulosti vyrábala dva razy dresy aj pre Anglicko. Prvé návrhy by sa mohli objaviť už na udeľovaní cien Metlobalista roka, niekedy v januári.“
              
„Čoho?“ podivila sa Ginny. Harry prekvapene fľochol. V Amerike je to bežné. Že by tu nebolo? Regulus sa zasmial.
              
„Sirius a ja… spolu so šéfom hier a športu, v týchto dňoch spriadame plány,“ žmurkol. „Na začiatku novembra vyhlásime anketu v Prorokovi. O najlepšieho metlobalistu roku, o najlepšieho stíhača, strážcu, odrážača, triafača a tím. Hlasovať bude môcť každý. Hlavnou výhrou bude týždenný zájazd na Kanárske ostrovy. Rodina Blacková tam vlastní vilu. No a niekedy v januári, počas zimnej prestávky, prebehne na ministerstve slávnostné udeľovanie cien spolu so žrebovaním víťaza spomedzi hlasujúcich,“ zubil sa. „V najbližších dňoch táto informácia prenikne na verejnosť, tak prečo by ste to nemali vedieť už teraz?“
              
„No waw,“ okomentovala Ginny. Liz sa pousmiala.
              
„V Amerike je to normálne.“
              
„Veď práve,“ zazubil sa Regulus. „James povedal Siriusovi, Sirius povedal mne… a mne sa táto myšlienka sponzoringu a všetkého okolo toho, čoraz viac pozdáva. Apropo, na tomto večierku je veľa mojich známych. Dokonca je tu jeden chlapík, cez ktorého by sa dalo vybaviť fantastické sústredenie pre váš tím… takže ja idem pracovať. Pôjdeš so mnou, drahá?“ 
              
Liz sa zavesila do ponúkaného ramena a spolu sa vychytili do miestnosti.
              
„Začínam mať pocit, že nakoniec nebudeme Anglický tím, ale Black tím,“ zasmial sa Harry.
              
„Až také vážne to zase nebude,“ ozval sa im za chrbtom James. Vyzeral nadmieru spokojne. „Bavíte sa?“ uškrnul sa. „Ja vcelku áno, pokým nie je v okruhu piatich metrov odo mňa Malfoy,“ vyprskol tichým hlasom.
              
„Sirius to robí pre to, aby ich naštval, nie?“
              
„A aby bol s Gwen, správne,“ prikývla Ginny. James sa zahihňal.
              
„Áno, je v tom až po uši,“ pozrel na svojho priateľa, ktorý držal za pás Gwen a rozprávali sa s nejakým chlapíkom. „Dávajte si pozor. Ako som počul, je tu každý, kto v Anglickom biznise niečo znamená. Tvárte sa milo, usmievajte sa, podávajte si ruky, ale nehovorte nič konkrétne.“
              
„Jasne, otec,“ upokojil ho Harry. „Bež sa baviť.“
              
„Teda… už som sa niekoľkých reklamných akcií zúčastnila, ale toto je… mega,“ nadhodila Ginny, keď sa James vzdialil.  
              
„Každý z tých snobov zacítil možnosť zviesť sa na sláve a prípadnom úspechu,“ vravel jej Harry. Stáli spolu v kúte, odkiaľ mali krásny výhľad na všetkých zúčastnených. „Alebo ešte inak. Regulus nás otvorene podporil. A nikto z nich by nepripustil, aby mal z toho osoh len Regulus, respektíve Blackovci. V konečnom dôsledku to bude pre nás výhodné. Ministerstvo nebude vôbec zaťažené našimi potrebami, o všetko sa postarajú oni. A budú sa chcieť postarať čo najlepšie.“
              
„Budú nás rozmaznávať?“ 
              
„To otec nikdy nedovolí,“ uchechtol sa. „Akurát jeho dril bude ešte tvrdší, pretože si to, zrazu, bude môcť dovoliť. A to je dobre.“
              
„Hádam si niekto nebude kupovať miesto v zostave, ako sa pokúsil ten nafúkaný páv,“ zaškľabila sa.
              
„A to je tiež niečo, čo by otec nedovolil. Majú smolu, vo výbere bude to najlepšie a nie to, za čím stojí niečie meno.“
              
„Sirius mal skvelý nápad,“ spokojne zhodnotila.
              
O malú chvíľu sa k nim pridali ostávajúci dvaja spoluhráči. Zoznámili sa s ďalšími majiteľmi rôznych firiem, ktorí ich významne podporovali a povzbudzovali a pritom nezabudli spomenúť, že ich výrobok je tým najlepším na svete. Harry zrazu zistil, aké sú tie ktoré tenisky vynikajúce. Alebo že tamtá pánska kozmetika je lepšia, než celá rada ďalších. Dokonca aj to, že spodná bielizeň istej dámy nemá na trhu konkurenciu. Dokonca chcela vziať Marcusa niekde mimo, aby si vzala jeho miery.
              
Dosýta sa najedli z bohato zásobeného švédskeho stola a za ten čas sa bližšie zoznámili s Nymphadorou Tonksovou, ktorá tu zastupovala svoju matku. S úsmevom ich požiadala, aby jej vraveli Tonksová. Prezradila, že má matka migrény len z predstavy zúčastnenia sa nejakého jednania vo firme, kde bol potrebný jej hlas. Aby sa zúčastnila podobného cirkusu, na ktorom boli práve teraz, to už presahovalo aj jej najhoršiu nočnú moru. Preto tam vyslala svoju dcéru.
              
Harry nechal Ginny s Tonksovou a spolu s Oliverom šli k baru.
              
„Čo si myslíš o Ronovi?“ spýtal sa, keď sa opreli o bar.
              
„Je výborný hráč, pokým sa naňho nevyvinie tlak,“ povedal svoj názor, ktorý bol totožný s jeho vlastným. „Neviem. Rád by som ho bral so sebou na šampionát. Ale to bude musieť najprv prejsť cez nejakú… psychoterapiu, alebo čo,“ krivo sa zaškľabil a zavrtel hlavou.  
              
„Z toho mám práve strach,“ priznal. „Bol by som strašne rád, keby sa dostal do reprezentácie.“
              
„Pochopiteľne,“ prikývol. „Práve preto ja musím držať palce Leovi Corkinovi, aby bol v sobotu lepší než ty a aby sa dostal do reprezentácie,“ zaškľabil sa. A Harry sa uchechtol.
              
„Prepáčte,“ vyrušil ich hlas. Harry sa otočil a ostal stáť tvárou v tvár Bellatrix Lestrangeovej. „Nerada vás ruším z takej zanietenej diskusie,“ uprene sa dívala Harrymu do očí. „Len by som sa chcela spýtať na pár vecí ohľadne celej tejto frašky, ktorá sa tu odohráva…“
              
„Ospravedlňte ma, zdá sa, že na mňa máva Marcus,“ v rýchlosti vyšlo z Olivera a s úškľabkom prchal z miesta. Na to, že bol najlepším stíhačom v lige, Harry nezareagoval práve najrýchlejšie. Nemohol od nej odísť, nebolo by to vhodné, bola spoluvlastníčkou firmy, ktorá ich sponzorovala. Hádam si ho Ginny všimne a príde ho zachrániť.
              
„Na aké veci?“ spýtal sa Harry.
              
„Dáme si niečo?“ natiahla s úsmevom a mávla na čašníka. Okamžite jej podal pohár s jej obľúbeným mokom. „A vy, pán Potter?“
              
„Ja ešte mám,“ nervózne zamával poloprázdnym pohárom.
              
„Dobre teda. S pravdou von. Nezaujíma ma nič, čo sa tu dnes udialo. Nezaujíma ma metlobal,“ oprela sa o bar s hruďou vystavenou na obdiv. Nebola zlá na to, že mala asi sto rokov. Harry si musel zahryznúť do jazyka, aby sa nerozosmial. Jednoznačne sa rozhodla ho zbaliť.  
              
„No… každý máme niečo iné, o čo sa zaujímame,“ mykol plecami.
              
„Správne. Moja firma bude sponzorovať vás, nemýlim sa?“ povytiahla obočie neprestávajúc ho skenovať pohľadom.
              
„Nie, myslím, že sa nemýlite. Firma Black–Lestrange–Malfoy Company nás bude sponzorovať a za to som, samozrejme, rád,“ prikývol. Schválne spomenul všetkých. Bolo zaujímavé, ako sa rozhodla pomenovať firmu svojou.
              
„Áno. A preto si myslím, že by bolo správne, aby sme aj my z toho profitovali. A nie!“ zarazila jeho nadýchnutie. „Je mi jedno, či niekedy budeme obchodovať so zahraničím. Aby ste to chápali, pán Potter. V našej firme je päť hlasov. A vy máte podporu slabučkej polovice. Dokážem s ľuďmi mávať, ak mám motiváciu. A dokázala by som zamávať s Regulusom,“ významne zamrkala. Harry tušil, kam smeruje tok jej monológu. „Presvedčte ma, aby som stála na vašej strane a ja vás ubezpečujem, že našu podporu nikdy nestratíte,“ naklonila sa k nemu. Mohol ucítiť jej parfum. A nebol najhorší.
              
„Ak by som sa rozhodol vás nejakým spôsobom motivovať, madam Lestrangeová,“ uprene sa zahľadel aj on do jej očí, „kde mám záruku, že Lucius Malfoy vášho manžela nepresvedčí a nezamávajú s Regulusom?“
              
„Ale prosím vás,“ zasmiala sa. „Ani Lucius a ani Rodolphus nerozhodujú. Len sa tak tvária. V našej rodine je všetko dosť nahnuté. Cissa sa nestará o nič, Lucius jej vládne. Ale mne nevládne nikto,“ zamrkala. „Ja vládnem a dokážem vládnuť aj Regulusom. Rozumieme si?“
              
„Úplne,“ prikývol s úsmevom. „A za svoju lojalitu požadujete konkrétne čo?“
              
„Skúste porozmýšľať,“ vyzvala ho zmyselne. Nie, nemusel premýšľať ani stotinu sekundy. Bolo mu to jasné.
              
„Som zadaný, madam,“ upozornil.
              
„A ja som vydatá,“ mykla plecami. „Kde v tom vidíte prekážku?“
              
„Nechcem zahýbať svojej priateľke… to je vážna prekážka.“
              
„Ja v tom prekážku nevidím, ale dobre,“ mykla plecami. „To, čo som vravela predtým, stále platí. Regulus sa môže v okamihu obrátiť proti vám,“ pristúpila k nemu a položila si svoju ruku na jeho pažu. Skusmo ho stískala. V očiach jej zbadal záblesk spokojnosti. „Pán Potter, niekoľko nocí so mnou vám zabezpečia…“
              
„Nie,“ rázne ju prerušil neprestávajúc sa usmievať. „Nehnevajte sa na mňa, madam Lestrangeová, ale to nepôjde. Ste pekná žena, to je fakt, ale ja som šťastne zadaný a spokojný. A verný. Nezahnem svojej priateľke, ani keby…“  
              
„Nerozumeli ste tomu, čo som hovorila?“ nebezpečne sa zamračila.
              
„Do najmenších detailov. Ak by moje odmietnutie spôsobilo, že začnete mávať Regulusom a ten by dal od národného tímu ruky preč… dobre. Mávajte ním. Nájdu sa iní investori, teraz to už nebude problém. Mojou posteľou si ale vašu lojalitu zaručovať nebudem.“
              
„Aha,“ prikývla s pochopením. „A keby som sa teraz rozhodla, že použijem tvrdšie zbrane?“ nebezpečne sa jej zúžili zreničky. Harry sa zamračil.
              
Ginny videla, ako sa Bellatrix nalepila k Harrymu. A videla, ako Oliver uprchol. Veď ona si to s ním vybaví. Teraz však bolo prvoradé, aby zachránila Harryho.
              
„Weasleyová.“ Opovržlivo zaznel hlas, ktorý poznala. Ak jej bolo zle z chlapov, s ktorými sa vyspala, z tohto chlapa jej bolo zle, len čo sa naňho pozrela.
              
„Malfoy,“ použila rovnaký tón, keď sa obrátila. Harry bude musieť počkať. Snáď to zvládne.
              
„Moja ponuka sa počas prestupového obdobia zvýši. Chcem ťa vo svojom klube.“
              
„Strč si ho niekam,“ zamračila sa. „Ani keby si mi k nohám položil všetky prachy sveta, mňa si nekúpiš.“
              
„Robíš chybu,“ natiahol a díval sa na ňu. „Mala by si niekoľkokrát viac…“
              
„Ty si nerozumel?“ zasyčala nepriateľsky. „Už sa konečne zmier s tým, že som ti dala košom.“
              
„Ide mi o metlobal,“ zavrčal škaredo.
              
„Ale nejde. A prestaň robiť zo seba idiota,“ mračila sa.
              
„Budeš to ľutovať. Zničím ťa,“ vyhrážal sa.
              
„Skús to,“ zaškľabila sa a otočila sa k odchodu. „Pusť ma,“ štekla po ňom polohlasne, keď ju zdrapil za rameno.
              
„Dávaj si veľmi dobrý pozor, Ginevra,“ zavrčal jej do ucha. „Spravíš jednu maličkú chybičku a ja ťa zadupem do zeme.“
              
„Áno, som si istá, že sa pri tejto predstave každý večer ukájaš,“ prskla mu do tváre a vyšmykla sa mu. Hajzeľ jeden nechutný, pomyslela si, keď od neho dupotala preč. Samozrejme mala na jednej strane strach. Stačilo by mu len podozrenie a mohol by ju zničiť. Na druhej strane však prevládala nechuť z toho, čo jej spravil ešte v škole, keď ho odmietla. Urazila jeho ego a on sa, chudáčik, s tým dodnes nezmieril. Slizký panghart.
              
„A vy?“ zavrčala na Bellu, keď podišla k Harrymu a zachytila jej poslednú vetu. „Chcete používať tvrdé zbrane?“ povytiahla obočie. „Tak si nájdite inú obeť a nie Harryho. Jeho tvrdá zbraň je určená len mne,“ zaškľabila sa jej do tváre a skôr, než stihla zareagovať, odtiahla Harryho preč. „Poďme z tohto hniezda hadov preč…“  

Mohlo by sa vám tiež páčiť...