Harry&Ginny – veľmi rýchlo si uvedomujú, že sa s nimi muselo stať niečo zvláštne a to zrejme v Tajomnej komnate. Najskôr zisťujú, že potrebujú kontakt s tým druhým, aby sa upokojili. Následne zisťujú, že reagujú na dementorov úplne rovnako. A ďalšie divné veci sa začínajú diať. Dospievajú takmer zároveň. A to najhlavnejšie z tejto časti – Patronov vyčarujú, len keď sú spolu. A ešte akých!

Vráťme sa ale k samotnému deju tretej časti poviedky. Ich výlet do Egypta trval len krátko. Z Azkabanu utiekol Sirius Black a to takmer prevrátilo čarodejnícky svet naruby.

Harry sa stretol s veľkým čiernym psom ešte v Brlohu, aby sa s ním takmer pravidelne stretal aj na pozemkoch Rokfortu. A zisťuje veľmi veľa nových a hrozných skutočností týkajúcich sa jeho rodičov a minulosti.

A napokon prichádza aj k prvému sklamaniu z Albusa Dumbledora. Všetci jeho priatelia vynaložia enormné úsilie, aby Siriusa zachránili, aby napokon aj tak musel utiecť a vystupovať ako zločinec, hoci stačilo len málo. Nejakým spôsobom zastaviť ministra…

ŽÁNER: prepis originálu, soulbond, dobrodružné, romantika

OBDOBIE: 3. ročník

POSTAVY: originálne + vlastné