Ressurection - Návrat hrdinu

RESS 16.kapitola

               Ako Neville avizoval, skutočne sa jeho prítomnosť doma obmedzí. Blížil sa posledný školský mesiac a všetci profesori sa potrebovali pripraviť na skúšky. Hoci to doteraz ešte nespravil, asi potrebuje mať pokoj, ktorý doma nepredpokladal. Nečudovala sa. Posledného vyše týždňa bola k nemu viac ako odmeraná. Nevadilo jej to. Ale potrebovala s ním hovoriť.

               Dozvedela sa, že aj Remusova prítomnosť na Rokforte bude teraz častejšia. Dokonca aj cez víkend a Hermiona odvolala jej plán na prespatie u Pottera. A vlastne aj Tedy sa teraz musí sústrediť na skúšky a pamätala si, aká zodpovedná bola ona. Hoci jej Harry pripomenul, že jemu s Ronom k tomu vždy stačil len týždeň, našťastie to nepovedal pred Charliem, ako ho nezabudla upozorniť. Ginny sa musela pri tej spomienke uškrnúť.

               Teraz sa ale musela sústrediť na niečo vážnejšie. Neville prišiel večer domov, aby bol s deťmi a sťažoval si, aké je to na Rokforte pred skúškami zložité. Neverila mu, ale deti potrebovali počuť nejakú lož. A on už konečne potreboval počuť pravdu. V obývačke si naliala jedného panáka na odvahu. Nepomohol ani trocha.

               „Potrebujem s tebou hovoriť skôr, než zaspíš,“ skúsila, keď vošla do spálne. Ležal v posteli s knihou Herbológie. Povytiahol obočie, keď začarovala izbu.

               „Tak prosím,“ vyzval ju a odložil knihu. Nadýchla sa a vydýchla.

               „Ide o to, čo predpokladáš,“ spustila dívajúc sa mu do očí. „Skutočne ťa mám veľmi rada. Vždy som mala a neprestanem… dúfam, že mi nedáš dôvod ťa znenávidieť. Ale je tu niečo, čo by si mal vedieť…“

               „Ty a Harry,“ s prikývnutím jej skočil do reči. „Takže som mal pravdu, že?“ mierne sa pousmial. Zamračila sa.

               „Mala som dôvod, prečo to tajiť. Harry ešte stále nie je úplne v poriadku a než sa postavil novinárom a než zašiel s Charliem na nákupy, potreboval mať pokoj. A ak by teraz nastali nejaké problémy, lepšie sa im postaví…“

               „Chudák Harry,“ odfrkol si. „Ale so šukaním mojej ženy problém nemá, že?“ povytiahol obočie. „Novinári, nenovinári… to mu nebráni, aby mi obrábal manželku…“

               „Tak to nie je, Neville,“ prerušila ho. „On ma ani neobrába a ani nešuká… Miluje ma. Vyspali sme sa spolu, je to pravda. Bolo to ale len raz a bolo to dosť dávno. A nebolo to nič plánované. Proste sa stalo. A až dlho po tom som si uvedomila, že ho milujem aj ja a že ho chcem naspäť. A rozhodla som sa, že s tebou už spať nebudem. Ak ma neopustíš ty, dobre. Neopusti. Môžeme sa hrať na rodinu. Milujem ale Harryho a v momente, ako budem mať jedinú, minimálnu príležitosť, tak sa s ním vyspím znova. A teším sa na to.“

               „Chceš, aby som ťa opustil,“ prikývol pokojne. Uprene sa naňho dívala. Po pravde, nevedela nájsť slova. Už znova ju prekvapil. „Chceš ma k tomu prinútiť. Neopustím ťa, Ginny,“ usmial sa. „Nikdy ťa neopustím. Povedal som to aj jemu. Milujte sa pre mňa za mňa koľko chcete… nenáviďte ma koľko chcete… ale nevezmete mi rodinu a deti. A ty…“ usmial sa ešte širšie. „Vieš čo? Nič. Veď ty raz pochopíš. Každopádne si neželám, aby sa vaše cudzoložstvo dotýkalo mojich detí. Rozumieš? A som vážne zvedavý, kto v tejto hre vydrží dlhšie.“

               „Práve v tomto momente ťa začínam nenávidieť, Neville,“ upozornila ho ľadovo. Mykol plecami.

               „Nech sa páči. Nepomôže ti to ale ani najmenej,“ odfrkol. „Dobrú noc, pani Longbottomová.“

               Dívala sa na to, ako si pokojne ľahol na bok a zavrel oči. Samozrejme že nespal. A možno tak skoro nezaspí. Otočila sa a zamierila do kúpeľne. Do očí sa jej tisli slzy a keď na seba pustila vodu, skutočne sa rozplakala. Toto už nebol ten Neville. Harry mal asi pravdu. Bol pod nejakým vplyvom a nebolo ťažké uhádnuť, kto ho ovplyvňoval. Hoci netušila ako.

               Obávala sa ale iného. Obávala sa toho, ako bude reagovať Harry. Chcel ju. Ona jeho tiež, samozrejme, ale u Harryho to bolo takmer až chorobné. A nečudovala sa. Viac ako jedenásť rokov po nej túžil. A teraz ju mal na dosah. A nemohol ju mať. Obávala sa toho, aby mu nepraskli nervy a nespravil niečo neuvážené. Hoci vravel, že sa dokáže ovládať a neprekľaje ho. Nevedela, či mu vôbec hovoriť o tomto Nevillovom flegmatickom postoji.  

——

Harry prútikom zavrel oboje svoje dvere, aby si zabezpečil súkromie. Nepotreboval, aby ho Hermiona pristihla tak, ako sa to podarilo jemu. Samozrejme, že si potreboval uľaviť. Vždy, keď pozrel na Ginny mu napadlo vymyslieť nejakú situáciu, pri ktorej by s ňou mohol byť osamote aspoň hodinu. Lenže sa nedalo. Nie, keď chceli ostať nenápadní.

               Vyzliekol sa donaha a ľahol si na posteľ. Na ruku si vyčaroval gél tak, ako sa to naučil a chytil sa za svoj penis. Nebolo potrebného veľa úsilia, aby mu v ruke stvrdol. Stačilo si ju len predstaviť. Na nešťastie to musel začať robiť každý večer. Bola blízko neho a ich dve bližšie stretnutia tiež neprebehli až tak dávno. Mal to v živej pamäti. Jej telo, ktoré pritískal ku stromu. Jej pošvu a prsia. Jej bozky a vrcholy. Jeho dva orgazmy. A taktiež jej pozornosť, ktorú mu venovala ústami a rukami. Jeho pohyb sa zrýchlil a on zastonal.

               „Harry!“ Na chodbe sa ozval Hermionin výkrik a následne mu zabúchala na dvere.

               „Kurva,“ zasyčal. Bol blízko vyvrcholenia. Vyrušila ho v tom najlepšom.

               „Musím s tebou hneď hovoriť. Našla som ti prácu,“ nadšene vysvetľovala. „Spíš?“

               „Dosť skoro sa pýtaš,“ prevrátil oči. Prestal s masturbáciou. Jeho hlava nešťastne padla na vankúš.

               „Výborne. Viem, čo by si mohol robiť…“

               „Prosím, bež dole a ja za chvíľu prídem,“ hlesol. Zrejme musela počuť v jeho hlase niečo zvláštne.

               „Čo sa stalo? Nie je ti zle?“ starostlivo vyzvedala. Uchechtol sa.

               „Nie, zle mi nie je. Práve som masturboval a vyrušila si ma v tom najlepšom,“ nespokojne zaprskal. Niekoľko sekúnd panovalo zarazené ticho. Zaškľabil sa a začal znova pracovať na svojom úde. Toto ju bezpečne umlčalo.

               „Ehm… idem dole. Pardon.“ Jej hlas bol tichý.

               Keby nebol plne zaujatý svojím nastupujúcim orgazmom, dokázal by si veľmi živo predstaviť, ako sa asi musela tváriť. V tom momente na to kašľal. Jeho pohyb sa po krátkej chvíli zrýchlil a on zasyčal. Málokedy pri tom vydával zvuk. Naučil sa byť ticho. Musel. Keď vrcholil, semeno zachytil do ruky. Aj to sa naučil.

               Pár minút potreboval k tomu, aby sa jeho dych a tep upokojili. Potom sa prútikom očistil a obliekol. Chvíľu ešte sedel na posteli, než bol natoľko pokojný, aby mohol zísť dole.

               „Harry, ja sa strašne ospravedlňujem,“ vyhŕkla v okamihu, ako ho zbadala na schodoch. Potom sa však naňho nedívala. Videl, že je zapýrená a nervóznejšia ešte viac, ako on vo svojej najlepšej chvíli. „Ja som si tak nejak neuvedomila, že by si ty… no… veď vieš…“ zakoktala sa. Prešiel k chladničke a vytiahol z nej dve pivá.

               „A čo si si myslela? S čím som asi splodil Charlieho? So záhradnou hadicou?“ uchechtol sa a otvoril pivá.

               „Nie, samozrejme, sakra, ale… je divné dávať si teba do súvislosti s tým… tak nejak som si nikdy nemyslela, že…“ skryla si tvár do dlaní. Prisadol si k nej na pohovku.

               „Že mám penis,“ prikývol. Opatrne sa naňho pozrela, znova komplet zapýrená. „Strach z mena je len strach z veci samotnej,“ s úškľabkom jej pripomenul.

               „Harry, to vôbec nie je vtipné, vieš?“ pomaly si zložila ruky dívajúc sa na zem. Podával jej pivo. Kútikom oka to videla a obozretne si ho vzala.

               „Ja v tom nevidím nič vtipné. Ako každý normálny človek, ktorý nemá sexuálnu partnerku, masturbujem. Ľudia dokonca masturbujú aj vtedy, keď partnerov majú,“ mykol plecami. „Hermiona,“ jemne ju oslovil. Pomaly zdvihla hlavu. „Je to úplne normálna vec,“ mierne sa pousmial.

               „Ale nie je,“ zamračila sa. „Ty si predsa Harry a… och Merlin,“ zavrtela hlavou. Povytiahol obočie.

               „A mám rád sex ako všetci zdraví ľudia. No čo, niekto to robí večer v posteli, niekto to rád robí v sprche…“ významne natiahol a odpil si piva. Díval sa na ňu. Trvalo jej chvíľu, kým prišla na to, na čo naráža.

               „Harry!“ štekla po ňom. „Ty si… kedy si?“ mračila sa. „Do čerta, špehoval si ma?“

               „Nie, nešpehoval. Jednoducho sa mi raz podarilo ťa pristihnúť,“ vysvetlil pokojne.

               „Ako pristihnúť?“ prepaľovala ho pohľadom. Akosi rýchlo zabudla na to, že sa ešte pred minútou zahanbene červenala.

               „Ešte v starom byte. Raz som sa zobudil o čosi skorej a vošiel som do kúpeľne práve vtedy, keď si bola v najlepšom,“ usmial sa. Vyvaľovala naňho oči. „Okamžite som odišiel, nemysli si, že som tam stál a robil si dobre pri pohľade na teba cez sklo, ako si to rozdávaš so sprchou…“

               „Sakra, doprdele, dočerta,“ vypľula nadávky.

               „Upokoj sa. Ako som povedal, je to normálna vec a…“

               „Je to divná vec!“

               „Keby si jedenásť rokov počúvala, ako dva metre od teba dýcha a funí Snape, rozhodne by ti to divné neprišlo,“ nevinne sa pousmial. Dívala sa naňho a snažila sa pochopiť, čo jej práve povedal.

               „Fuj, do riti,“ vyprskla. A on sa zasmial.

               „No vidíš. Teraz ti už moje sebaukájanie nepríde až také strašné, nie?“ mrkol na ňu. Potriasla hlavou.

               „Ja som si ho predstavila,“ privrela viečka. „A obávam sa, že tú predstavu nedostanem z hlavy. Zrejme už nikdy nebudem mať chuť na sex,“ vyprskla s nešťastným úškrnom. Pozrela sa do jeho vážnej, hoci usmiatej tváre.

               „Aj on bol len človek so svojimi potrebami, vieš?“ natiahol nevinne. „A chuť na sex ti to rozhodne nevezme,“ zaškľabil sa. Videl, že sa znova zapýrila. „Hermiona, pre Merlina. Sme obaja dospelí ľudia, zhodou okolností najlepší priatelia, ktorí by sa o takýchto veciach mohli baviť normálne. Bez červenania a bez hanby,“ zavrtel hlavou. „Mám to isté, čo každý iný chlap a stavím sa, že ty sa tiež nelíšiš od iných žien,“ slabo sa uchechtol.

               Vedela, že si z nej nerobí žarty. Myslel to vážne a bola to vlastne aj pravda.

               „Veď dobre, ja viem,“ povzdychla. „Ale aj tak musím najprv stráviť predstavu, že si ma videl…“

               „Ale nevidel, cez sklo som nemal možnosť…“

               „A potom zahnať predstavu masturbujúceho Snapea,“ znechutene sa otriasla. Pozrela naňho. Zamyslene sa díval do stola a upil si z piva.

               „Fajn, že nepotrebuješ zaháňať predstavu, ako si to robím ja,“ uškrnul sa a pozrel na ňu. Už znova sa zapýrila.

               „Si niekedy vážne otrasný,“ zamračila sa naňho.

               „Len sa snažím trocha uvoľniť atmosféru, ktorú ktovie prečo považuješ za trápnu,“ zavrtel hlavou. „Masturbujem. Áno a robím to často. Vlastne každý večer. A ty sa tiež celkom logicky potrebuješ uvoľniť. Priznávam, že som o tom nikdy neuvažoval… alebo teda o tebe a o masturbácii a o sexe a podobne,“ pozrel na ňu. Pýrila sa, celkom očakávane. „Po tom ráne som si ale uvedomil, že aj ty si len človek so svojimi potrebami. Ako napríklad Snape.“

               „Nie, prosím, nehádž ma do jedného vreca s ním,“ odmietavo zavrtela hlavou. Zasmial sa.

               „On nebol zlý človek, Hermiona,“ upozornil ju.

               „Ja viem, že nie. Ale fakt netúžim o ňom takto premýšľať,“ odmietavo zavrtela hlavou. Mykol plecami a znova sa zadíval do stola. „Tiež si to robím dosť často,“ priznala sa. Prišlo jej to fér. Vážne to bol jej najlepší priateľ a zveril sa. Ona by asi mala tiež. Boli dospelí, ako pripomenul. Neboli už deťmi. Pozrel na ňu a prikývol.

               „Je to fajn,“ zaškľabil sa.

               „Je to ako droga,“ zaškľabila sa aj ona.

               „Tak vidíš, že to ide,“ pochválil jej otvorenosť. Hoci zbadal znova mierne pýrenie.

               „No a… vy ste nikdy…“ zarazene stíchla. Vzápätí sa ale nadýchla a odvážnejšie spustila. „To si celých jedenásť rokov len masturboval?“ vychrlila otázku.

               „Nie, samozrejme. Alebo samozrejme asi nie. Ale nedalo sa to vydržať. Človek potrebuje pozornosť iného človeka. Vždy, keď sa dalo, nás Snape zobral do bordelu. A zaplatil za komplet služby,“ pozrel na ňu. Usmial sa. „Tie noci strávené po boku ženy, ktorá sa mi venovala, boli k nezaplateniu. Hoci to bola kurva,“ zaškľabil sa.

               „No ale, myslela som to tak, či vy dvaja…“ tentoraz vedome zmĺkla. Neisto sa naňho dívala. Tentoraz trvalo chvíľu jemu, než prišiel na to, čo chce vedieť. Zasmial sa.

               „Nie, Hermiona,“ zavrtel hlavou. „Pri tejto predstave hrozí, že sa mi už nikdy nepostaví,“ vyprskol. „Naučil ma akurát to, ako si pomáhať potichu a lepšie… slovne, prosím pekne. Nie názorne ani na sebe a už vôbec nie na mne,“ zatváril sa znechutene teraz on.

               „Dobre, no… len mi prišlo tých jedenásť rokov dlhých. Bez normálnej ženy a tak…“ mykla plecami. „A mohla nastať situácia, kedy… ale radšej budem ticho,“ mávla rukou.

               „Ticho byť nemusíš. A vlastne ani nesmieš. Je to síce netradičná téma, ale sme priatelia, nie?“ díval sa jej do očí. Prikývla. „Správne. A nie, nikdy sme si spolu nič nezačali, ani sme spoločne nemasturbovali… len sa to proste dialo,“ zavrtel hlavou. „Tých jedenásť rokov bolo veľmi dlhých,“ pripustil. „Mal som vlastne len tri mesiace Ginny. Potom to bola buď masturbácia alebo príležitostne ľahké ženy. A to je málo.“

               „To rozhodne,“ pripustila. „Aj o toto si prišiel,“ zamyslene vypustila.

               „Okrem iného, áno,“ súhlasil. Potom sa na ňu pozrel. Teraz mala ona vrazený pohľad do stola a zamyslene upíjala z piva. „Kedy si mala naposledy chlapa ty?“ priamo sa spýtal. Zdvihla k nemu pohľad.

               „No, ehm…“ stiahla obočie. „Pred Vianocami,“ priznala.

               „Greg…“

               „Garry,“ opravila ho. „V decembri sme sa rozišli a odvtedy som chlapa v posteli nemala,“ na rovinu povedala.

               „A pri dozore, ktorý máš nado mnou, ti nejaké spoločenské aktivity nehrozia,“ vypustil.

               „No a?“ zamračila sa. „Čo tým chceš povedať? Ty si dosť dôležitý na to, aby som vedela vydržať a nepotrebovala si nutne ťahať do postele chlapa. Vystačím si aj sama,“ rozhodne prehlásila.

               „Si sama už polrok, Hermiona. To je veľmi dlhá doba,“ upozornil ju. „Čo tak skúsiť nejakého… gigolo sa myslím volá?“ povytiahol obočie. Dívala sa naňho ako na blázna. „Nepozeraj. Ja najlepšie viem, aké ťažké je v tejto oblasti strádať. Aké príjemné a potrebné je občas cítiť niekoho iného, než vlastné ruky. Nebude trvať dlho a spravím si vychádzku do bordelu,“ zaškľabil sa.

               „Ja som ho raz skúsila, vieš?“ potichu z nej vyšlo. „Zo zvedavosti. A prišla som na to, že mi takýto spôsob nevyhovuje. Musím k chlapovi niečo cítiť, kým ho nechám, aby sa mi venoval viac. Tak som asi staromódna, no,“ mykla plecami.

               „Ale nie si,“ ubezpečil ju. „Ženy to majú asi inak nastavené, ako muži.“

               „Ako ktoré.“

               „Pravda,“ privolil. „A čo keby si zašla do baru a nejakého zbalila?“

               „Harry, o čo ti ide, sakra,“ zamračila sa naňho. „Prečo mi chceš niekoho vtlačiť do postele?“

               „Pretože ešte dlho nebudeš mať možnosť k spoločenskému rozletu,“ zamračil sa aj on. „Pri mne ti to tak skoro nehrozí. Sex berieš ako drogu, sama si to povedala. A ja viem, aké to môže byť frustrujúce, keď si musíš vystačiť len so sebou… nie je to proste ono. A jednoducho nechcem, aby si si niečo odopierala len preto, lebo musíš na mňa dávať pozor.“

               „Ale ja si nesťažujem, Harry,“ zavrtela hlavou.

               „Zatiaľ.“

               „Nikdy nebudem stavať svoj úplný sex pred potrebu priateľa, pre Merlina,“ zavrčala naňho.

               „A tvoja sexuálna frustrácia bude narastať. Budeš podráždenejšia, nespokojnejšia… budeš si to musieť robiť čoraz častejšie a tým pádom to bude neuspokojivejšie. Ver mi, viem o čom hovorím,“ zaškľabil sa a vstal, aby jej vzal prázdnu fľašu z ruky. Na nič sa nepýtal. Zamieril do kuchyne, aby priniesol nové pivá.

               „V živote by mi nenapadlo, že ma budeš práve ty posielať do baru, aby som si našla chlapa, ktorý by ma ošukal,“ zavrtela hlavou. Povytiahol obočie. Zaujímavý slovník. „A okrem toho, nedokážem ísť cielene do baru za týmto účelom,“ zavŕtala svoj pohľad do jeho očí. Uchechtla sa. „Asi som fakt staromódna, ale ja som vlastne ani nikdy nezbalila chlapa na jednu noc. Vždy tam muselo byť aspoň pár stretnutí, než prišlo k sexu.“

               „Tak budeš mať asi problém,“ skonštatoval a odpil si.

               „Ja to zvládnem.“

               „Nezvládneš.“

               „Ako si môžeš byť istý?“

               „Hovorím ti o tom celú dobu, Hermiona,“ uprene jej pozrel do očí. „Zažívam to na vlastnej koži. A ak si normálna, čo si, skôr či neskôr to budeš zažívať aj ty. Nie je rozdiel medzi mužskými a ženskými potrebami, vieš?“

               „Tak to budem riešiť až potom,“ mykla plecami. Zavrtel hlavou.

               „A potom čo? Zavoláš si gigola? Alebo niekoho zbalíš?“ povytiahol obočie. A ona to svoje stiahla.

               „No… ja neviem, čo bude potom. A čo ty vieš? Možno niekoho stretnem dovtedy…“

               „A kde? V práci? Na vychádzkach so mnou?“ uchechtol sa. „Nemáš možnosť ani s niekým si pár krát vyjsť, aby si mu dovolila viac. A keď je to tak, potom je tu ešte jedna možnosť,“ povytiahol obočie.

               Dívala sa naňho premýšľajúc, čo jej tým chcel povedať. Aká ešte jedna možnosť by tu mohla byť, keď všetky jej možnosti vylúčil? Pozerala sa naňho a keď jej to došlo, tak sa zapýrila ešte viac, než sa pýrila dovtedy.

               „To nejde,“ zavrtela hlavou. „Nie, nejde to, Harry. Ja ťa nemilujem.“

               „Ale veď ani ja teba,“ mierne sa uchechtol. „Kto hovorí o láske, pre Merlina?“

               „Je to absurdné,“ zamračila sa. A zavrtela hlavou. „Úplne šialené.“

               „No ako myslíš,“ mykol plecami. „Len, že mám to isté, ako každý iný chlap,“ vyriekol a stíchol.

               Nastalo ticho. Nechal ju premýšľať. Skutočne zájde v najbližšej dobe do bordelu. Nejakého muklovského, kde ho nepoznajú. Všetko, o čom vravel, naozaj myslel vážne. Orgazmy mal rád. Orgazmy od niekoho iného sú ale oveľa lepšie. A ktovie, kedy najbližšie budú mať s Ginny príležitosť zblížiť sa týmto spôsobom. Môže to trvať dlho, keď je prakticky priviazaná k rodine, alebo skôr k deťom. Charlie je celé dni doma a ešte potrvá, než pôjde na Rokfort. A potom čo? Keď majú predstierať, že o nič nejde? Nestačilo mu len masturbovanie. Návštevu bordelu za podvádzanie nepovažoval. Nie v ich situácii. Možno by bol rozdiel medzi šľapkou a Hermionou. Teda ten rozdiel by bol enormný. Ale stále by šlo len o pomoc priateľovi.

               Hermiona naňho kútikom oka pozrela. Popíjal pivo a premýšľal. Tiež musela. Keď si prekladala, čo jej povedal tak zistila, že má pravdu. Aspoň v tom bode, že jej nehrozí spoznanie niekoho, kto by jej v tomto smere pomohol. Nemohla ísť, niekoho spoznať, niekoľko večerov sa s ním baviť, aby sa s ním potom milovala. Nemala na to čas a tak skoro ho ani mať nebude. A ten polrok si už začínala uvedomovať veľmi citeľne. Chýbal jej dotyk inej osoby. Zahryzla si do pery. Bola staromódna? Nie, nebola. V sexe vyskúšala už všetko. Možno sa nedokázala s chlapom vyspať po prvom stretnutí, ale nebola v tejto oblasti spiatočnícka, to zase nie.

               Ibaže toto bol Harry. Nie, že by ho nemala rada, to ani náhodou. Dokonca ho milovala tým iným spôsobom. Podobným, akým milovala Charlieho. Bolo to ale vážne divné. Uvažovať o tom, že by práve on…

               „Ty ale miluješ Ginny,“ povedala po dlhej chvíli ticha. Smutne sa pousmial, ale nepozrel na ňu.

               „Správne, milujem Ginny,“ sklonil hlavu. „Už skoro pätnásť rokov. A je to niečo úplne iné, vieš?“ otočil sa k nej. „Ju milujem. To mi ale nezabráni, aby som do toho bordelu šiel, pretože nemôžem mať to, čo by som chcel. To je čisto len o sexe.“

               „A ona zrejme miluje teba,“ zamyslene vypustila. „Niečo sa proste medzi vami deje. Vidím to, nech sa snažíte byť nenápadní akokoľvek…“ stíchla. Dívali sa do očí.

               „Máš pravdu,“ priznal potichu. „Miluje ma. Lenže ostane pri deťoch, aby im neublížila.“

               „Áno,“ zamračila sa. „Ale povedali ste si, že sa milujete, nie?“ vyzvedala ďalej. Už asi nemalo cenu zapierať. Nie pred ňou.

               „Povedali. Milujeme sa. Dokonca sme sa raz milovali v sade a potom mi to raz spravila ústami. Ale ako som povedal, ona ostane pri deťoch do chvíle, kedy ju Neville sám od seba neopustí. A to nemusí byť tak skoro, vieš? A dovtedy, ako som povedal, si nájdem niekoho, kto mi dá to, čo potrebujem. Či už to bude kurva v bordeli, alebo ty,“ priamo povedal. Zapýrila sa. „A znova… ide len o sex. O žiadnu lásku ani nič podobné, len sex. Keby bola najmenšia príležitosť, tak by som bol s Ginny. Lenže nie je, pretože je vzornou matkou a manželkou a nedovolí, aby si niekto niečoho všimol. Nezakopne. A že si to odhalila ty?“ slabo sa pousmial. „Ani ma to neprekvapuje. Máš nás prečítaných najlepšie.“

               „Ale to je podvádzanie,“ hlesla potichu.

               „Ale figu,“ zavrtel hlavou s úsmevom. „Môže sa zdať, keď na to pozeráš jedným spôsobom. Ale keď na to pozrieš inak… Je to len obyčajná, základná a pudová potreba človeka dosiahnuť vyvrcholenia, uspokojenia, uvoľnenia. Keď máš zvýšenú teplotu, vypiješ elixír. Keď ťa svrbí noha, poškriabeš si ju. A keď potrebuješ dosiahnuť vyvrcholenia, tak čo? Pôjdeš, beznádejne sa zamiluješ a vydáš sa? Nie, jednoducho masturbuješ. Alebo vyhľadáš niekoho, kto ti s tým pomôže,“ mykol plecami. „Podvádzanie by to bolo v tom prípade, keby som od Ginny mohol dostať to, čo potrebujem a napriek tomu by som hľadal možnosť, kde dostať to isté od niekoho iného, vieš? Ibaže ja tú možnosť nemám. A preto pôjdem do bordelu. Mne nerobí problém prijať pozornosť ženy bez nejakej citovej zaangažovanosti,“ zmĺkol a dopil aj druhé pivo. „Dáš si ešte jedno?“ spýtal sa. Mykla plecami.

               „Máš na to veľmi neviazaný názor,“ okomentovala jeho reč.

               „Áno, bolo mi to tak vysvetlené, keď som sa snažil skrývať a byť nenápadný,“ zaškľabil sa. Priniesol ďalšie pivá. Jedno jej podal. Snapova výchova.

               „Ale ako by sa na to dívala Ginny?“ nedalo jej. Zamračila sa. „Možno by pochopila tvoju návštevu bordelu. Mňa by ale sotva dokázala akceptovať, nie?“

               „Takže nevylučuješ možnosť, že by som ti s tým mohol pomôcť ja?“ pozrel na ňu. Stisla pery, ale nezačervenala sa.

               „Neviem, samozrejme by som nad tým musela pouvažovať, ale… sakra, Harry,“ zamračila sa. „Ako sme sa vôbec dostali k takejto téme?“

               „Búchala si mi na dvere, keď som masturboval,“ pripomenul jej.

               „Áno.“

               „A čo sa týka Ginny…“ potichu z neho vyliezlo a sklonil hlavu. „Vôbec by o tom nemusela vedieť. Ale mne by nerobilo problém jej o tom povedať na rovinu,“ mykol plecami. „Pomáhaš mi vo všetkom. A ja to skutočne beriem len ako pomoc…“

               „Nie, nemohla by o tom vedieť,“ zavrtela hlavou. „V žiadnom prípade by o tom nemohla vedieť,“ pozrela naňho takmer až divokým pohľadom.

               „Dobre,“ mykol plecami. „Tak by o tom nevedela. Odo mňa by sa to nedozvedela. Ale čo ty?“ povytiahol obočie. Znova zovrela pery.

               „Neviem. Nikdy som nebola dobrou herečkou,“ priznala. „V prvom rade by som sa musela presvedčiť, že by šlo skutočne len o priateľskú výpomoc. Hoci… to už asi chápem. Horšie, že by som sa musela presvedčiť o tom, že jej neubližujeme, vieš?“ pozrela naňho. Mykol plecami.

               „Tak uvažuj,“ prehlásil. „Ja ťa rozhodne nebudem do ničoho tlačiť, ani nebudem naliehať. V najbližšej dobe si zájdem do bordelu… to by jej mohlo ubližovať rovnako… ale jednoducho to tak potrebujem. A ty, keď ťa nebude baviť nechať si to robiť prúdom vody, som tu ja,“ zaškľabil sa.

               „Ale aj tak…“

               „Nechajme už túto tému, Hermiona,“ zarazil ju v počiatku. „Radšej mi povedz, akú prácu si mi to vlastne našla.“

               „No, ehm…“ stiahla obočie. „Vlastne, vieš čo? Nechajme to tak. Ja idem spať. Potrebujem sa z toho vyspať. Trocha si ma rozhádzal, vieš?“ bľabotala z cesty. Položila nedopité pivo na stôl. „Vážne, teraz to nechajme tak. Dobrú noc,“ doslova vybehla po schodoch. Zamyslene sa za ňou díval a mykol plecami.

               Bola to pravda. Všetko, čo povedal. A niečo naznačil aj Ginny. Spoliehal sa na to, že ak sa spácha prespávačka u neho doma, že sa predsa len nájde príležitosť, ako sa v noci v dome k nej dostať. Hoci by všade boli deti a ich priatelia. Mohli niečo vymyslieť a on by sa na chvíľu upokojil. Ibaže aj táto ich jediná reálna šanca bola zmarená v okamihu, ako začne skúškové obdobie. A vlastne už začalo. Možno nie profesori, ale študenti sa už začali učiť a bez Tedyho by žiadnu prespávačku neorganizoval. Bol Charliemu najbližšie.

——

               Hermiona bola rozhádzaná ale aj nasledujúci deň. Bola roztržitá a pri kurze varenia kazila všetko, čo dostala od Molly za úlohu. Harry bol však úplne pokojný. Akoby žiaden večerný rozhovor neprebehol. Akoby sa nič nestalo.

               Trocha sa upokojila, do práce ale nešla. Zrejme by pokazila aj tam všetko. A pozorovala. Nezbadala nič mimoriadne. Alebo zbadala. Ginny bola zadumanejšia a ospravedlnila sa, vraj má prácu na článku. Aj tak ju pristihla, ako civí do neznáma a nesústredí sa. Harry s Charliem lietali a bolo to pre oboch fajn. Chvíľu ich pozorovala. Charlie opatrne lietal a Harry mu hádzal prehadzovačku, ktorú sa učil zachytávať jednou rukou. Vždy si myslela, že je metlobal hlúposť. Teraz ale pochopila, že je to dosť ťažká hlúposť.

               Musela nad tým ale premýšľať. Ak by aj medzi Harrym a Ginny malo k niečomu dôjsť, stane sa to zrejme neskôr, než by bolo pre oboch vhodné. Ak by to považovali za vhodné, čo zase asi áno, keď sa milovali, že? Vážne neexistovala možnosť, aby sa vytratili a strávili spolu nejaký čas. A ak by aj, bola by to rýchlovka. Možno by im mohla ona vymyslieť nejakú situáciu, ale starať sa im do toho nechcela a nik ju o to nepožiadal. Ani Harry. Keby jej teraz na rovinu povedal, aby im kryla chrbty, tak by to pre nich asi spravila. Stále to bol ale čestný somár, ktorý síce zrejme berie matku od rodiny, ale nechá ju, aby určovala tempo, kedy odísť. A to záležalo na Nevillovi.

               A napokon jej v hlave stále hrýzla tá Harryho ponuka. Skutočne cítila, že by jej pozornosť niekoho iného prišla vhod. Čím ďalej, tým viac si to uvedomovala a pristihla sa pri tom, že ju Harryho ponuka začala vzrušovať. Vážne. Nezáväzná výpomoc od niekoho blízkeho. Vedeli o všetkých svojich tajnostiach. A mali by vlastné tajomstvo. Harry nebol škaredý chlap. To zase nie. Skôr naopak. Patril k tým krajším chlapom. A že ho poznala ako vlastné topánky? Tak by ho poznala aj iným spôsobom. Pri tej myšlienke si zahryzla do pery.

               Sústredila sa ale na Ginny. Nevedela by to. Čo keď by sa to ale dozvedela? Čo by sa stalo? Možno by to bol koniec ich priateľstva. Ale zase na druhej strane, nešlo by o podvádzanie. Ona nechcela Harryho pre seba. Chcela len jeho pomoc, jeho pozornosť. A akonáhle sa dajú oni dvaja dohromady, nechajú toho. Nemilovala ho a nezamiluje sa doňho. Nikto sa nič nemusí dozvedieť. Len sa treba o tom presvedčiť.

——

               Draco Malfoy vstúpil do malej kaviarničky v meste Swindon, kam sa dostal presne podľa pokynov a zaslaných súradníc. Po pravde prišiel hlavne kvôli tomu, že bol mimoriadne zvedavý. Skutočne ho zaujímalo, čo mala Rita Skeeterová za lubom. Neposielala by mu sovu len tak, pre nič za nič. A preto kašľal na to, že sa všetci profesori poctivo pripravujú na skúšky.

               „Rita,“ sykol, keď k nej podišiel. Vlastne ju mal zo všetkých novinárov najradšej. Keď vtedy zatkli jeho rodičov a jeho meno sa premieľalo v novinách, keď ho vyšetrovali a vypočúvali, aby ho pustili bez majetku, ona sa po ňom vtedy nevozila ako ostatní. Dokonca sa zjavil článok v jej réžii, kedy písala o tom, že deti skutočne niekedy nemôžu za činy svojich rodičov.

               „Draco,“ usmiala sa a postavila sa, aby mu podala ruku. Obozretne si prisadol. „Čo si dáš? Pozývam ťa,“ usmiala sa.

               „Kávu,“ vypustil a čakal, kým objedná. „Tak? Prečo stretnutie v takomto zapadákove?“ zaškľabil sa. „Vraj ťa vyrazili z Proroka.“

               „Odišla som na zaslúžený odpočinok,“ stiahla obočie.

               „No iste. A ja zase milujem svoju prácu,“ uchechtol sa. Dívala sa mu do očí. Rozhodne bol ten pravý.

               „Dobre teda,“ povzdychla. „Vyrazili ma, pretože som si dovolila poslať Hrdinovi svoje otázky,“ vypľula pohŕdavo. „Rozumieš, nie?“

               „Veľmi dobre,“ prikývol. „A teba sa to dotklo a chceš sa Hrdinovi pomstiť. Súhlasím s tým a budem ti držať palce. A ako to chceš spraviť, prosím pekne?“

               „Rozhodne chcem odpovede na svoje otázky,“ vyriekla odhodlane. „Potter po jedenástich rokoch so Snapom musí mať nejaké svoje tajomstvá a ja ich chcem vypátrať. A ty sa mu chceš pomstiť, nie? Alebo sa tvoje ambície rokmi zmenili?“

               „Nezmenili,“ odvetil. Čašník im priniesol kávu s cukrom a mliekom, s vodou a sušienkou. Počkal, kým vypadne. „Samozrejme, že sa moja chuť po pomste nezmenila. Dokonca je ešte väčšia po tom, ako znova ožil. A predstav si, že som už na svojej pomste začal pracovať,“ úlisne sa zaškľabil. Rita spozornela.

               „Ako?“ okamžite sa spýtala. Draco zavrtel hlavou.

               „Nepredpokladáš, že by som ti o tom povedal, že nie?“ uchechtol sa.

               „Mal by si mi dôverovať. Nezabúdaj, že ma tvoj otec dlhé roky ticho podporoval. Keď sa to vtedy prevalilo, nemohla som spraviť nič. Spoločnosť bola nabudená, aby zlikvidovala všetkých smrťožrútov. Nemôžeš ale tvrdiť, že som potom nepodporovala aspoň teba.“

               „No, to je pravda. Príliš mi to ale nepomohlo, však?“ natiahol sarkasticky. Ibaže mala pravdu. Viac preňho nemohla spraviť. „Ale za dôveru chcem dôveru. Povieš mi, čo máš v pláne,“ vyzval ju. Usmiala sa.

               „Nielen dôveru, Draco. Navrhujem ti spoluprácu. Takže? Čo si už začal podnikať?“

               „Dobre vieš, že pracujem s Longbottomom,“ díval sa na ňu prikývla. „Vyzerá to, že majú doma so ženuškou problémy. Ešte sa poriadne nezveril, ale zverí sa mi. Nebude mať inú možnosť a ja mu potom pomôžem získať si ženušku naspäť. Stačí, keď kývne. No a v septembri má prísť do školy Potterov syn,“ zoširoka sa usmial.

               „A to je všetko?“ spýtala sa neveriacky. Draco sa zamračil. Rita sa uchechtla. „To je celá tvoja pomsta? Vziať Potterovi milenku a robiť bubu na jeho syna?“ zavrtela hlavou. „Vážne som si myslela, že máš vyššie ambície. Prekukne ťa okamžite a potom ti vykrúti krk,“ upozornila ho.

               „A ty máš snáď lepší nápad?“ neprestával sa mračiac zazerať.

               „No samozrejme,“ samoľúbo sa usmiala. „Ako som povedala, chcem odpovede na svoje otázky, pretože som si istá, že ho môžu jeho tajomstvá zničiť. Chcem ho ničiť kúsok po kúsku. Môj šiesty zmysel mi nahovára, že keď budem mať odpovede na svoje otázky, zničí to všetky jeho vzťahy, jeho povesť, jeho hrdinskosť…“

               „Si šialená,“ zavrtel hlavou. „To preto, lebo ťa kvôli nemu vykopli?“

               „Aj. Ale vždy som mala preňho slabosť, to určite vieš,“ uškrnula sa. Videla jeho pohľad. „Nie takú slabosť, pre Merlina. Slabosť ako novinárka. Je to veľmi vďačný objekt… a po zmŕtvychvstaní sa jeho kredit mnohonásobne zvýšil.“

               „Dobre, tomu rozumiem,“ prikývol. Nespolupracovali by spolu prvý raz, že áno. „A ako to chceš spraviť? Si na odpočinku, nemáš prístup k médiám, nemáš vlastne nič… len chuť po pomste.“

               „Podceňuješ ma, Draco. A podceňuje ma aj Potter. A to je dobre,“ usmiala sa. „Mám tridsaťročnú prax, mám informátorov, mám kontakty. A hlavne mám toto…“ šepla a siahla do svojej kabelky, odkiaľ vytiahla maličkú vec. „Vieš, čo to je?“ podala mu ju. Draco si ju obzeral.

               „Rozhodne lepšie, ako tvoja animágska forma,“ zaškľabil sa. „Ale to fungovať nebude. Je to muklovské.“

               „A znova sa mýliš,“ povzdychla. „Už viac ako mesiac špekulujem nad tým, ako sa Potterovi dostať pod kožu. Vieš, čo robí tvoj priateľ Theodore Nott?“

               „No a?“

               „Pred dvoma rokmi sa mi podarilo niečo zistiť,“ neprestávala sa sebavedomo škľabiť. „Samozrejme som to nezverejnila, akosi mám aj na vás… deti smrťožúrtov slabosť. Máme s Nottom dohodu. Chcela som mlčať, pretože som mu nechcela uškodiť. Teraz sa to ale hodí.“

               „Stále neviem, o čom hovoríš,“ mračil sa.

               „Pracuje na tom, ako prenášať obraz čarodejníckou formou. To je v poriadku. To je oficiálne. Ale popri tom zistil, ako z tejto vecičky spraviť praktickú vecičku pre čarodejníkov,“ významne povytiahla obočie. Draco sa na ňu zamyslene díval.

               „Nepochválil sa.“

               „Iste, zničilo by ho to. Vo voľnom čase to ale rozlúskol. A nám to teraz vyhovuje.“

               „Aha, iste,“ nahlas sa zasmial. „Už rozumiem. A Potter ťa pozve do svojho domu, nie?“

               „Draco, Draco,“ povzdychla si. „Vyše mesiaca nad tým premýšľam, pretože som akosi vedela, že Longbottomová sa nedozvie ani mäkké fň. Počúvaj pozorne. Ja – mám – plán…“ zdôraznila. „Viem, ako na to. Mám to premyslené. Len potrebujem tvoju pomoc, respektíve pomoc od ďalších tvojich priateľov. Zničí to Pottera raz a navždy.“

               „Ak máš pravdu a on má tajomstvá.“

               „Ale prosím ťa,“ odfrkla si. „Má ich viac ako dosť. Dobre, uznávam. Možno nie zničenie, ale poriadne mu zavariť môžeme. To sa stavím. Pozri na toto…“ vytiahla z kabelky akýsi kus pergamenu. Chytil ho do rúk a zabodol doň pohľad. Stiahol obočie. „Môj informátor mi to posunul. V dobe, kedy sa zjavil Potter, vyškrtli z toho zoznamu deväť mien. Prečo asi? A prečo sa ti asi stále neozvala tvoja teta? Hm?“

               Draco sa díval na aurorský zoznam hľadaných smrťožrútov s najvyššou mierou nebezpečnosti a s najvyššou prioritou k zničeniu. Meno jeho tety a strýka boli vyškrtnuté. Oficiálne ich nedostali. Stále veril, že slová jeho matky, ktoré mu povedala po uväznení, budú pravdivé. Že sa s ním Bella spojí, aby mu pomohla.

               „Všetci zmizli, keď zmizol Potter. Potter sa zjavil a mená vyškrtli. Myslím, že Potter a smrťožrúti spolu súvisia, chápeš? On ich zabil.“

               „Kurva,“ zasyčal nahnevane.

               „Správne, kurva. Ibaže nemáme dôkazy. Nikto, počnúc Ginevrou, cez Prorok až po posledného novinára… nikto sa ho na to nikdy priamo nespýta, pretože sú to všetci slabosi, ktorí ho budú velebiť a milovať… a prečo? Pretože je to vrah? Hm?“ neprestávala Draca spracovávať.

               „Zabil mi tetu a strýka?“ pozrel na Ritu.

               „A okrem toho spôsobil uväznenie tvojich rodičov, obral ťa o majetok a spôsobil, že si profesorom Elixírov,“ odfrkla si. „Tak? Teraz by už tvoja chuť po pomste mohla byť rozsiahlejšia, než obratie ho o milenku a znepríjemnenie života jeho synovi, nie? Čo tak, aby sa jeho syn dozvedel, že je jeho otec vrah? Ak sa to napíše pekne, môže to byť užitočné,“ usmiala sa.

               „Nemáš prístup k Prorokovi…“

               „Prorok by to nikdy nevydal,“ neprestávala sa usmievať. Draco na ňu pozrel a stiahol obočie.

               „Máš prístup k inému médiu?“

               „Konečne si začal uvažovať,“ pochválila ho. „Okrem informátorov a kontaktov mám aj svojich dlžníkov, vieš? Ako napríklad Notta. Viem veľa vecí. Niektoré som si dodnes nechala pre seba, ale v správnej chvíli ich môžem použiť.“

               „Dobre teda, súhlasím,“ Draco sa napriamil. „Idem do toho s tebou. Moje meno s tým ale spojované nemôže byť nikdy, rozumieš?“ zamračil sa.

               „Nebude,“ usmiala sa. „Potrebujem ťa hlavne k tomu, aby si presvedčil svojho ďalšieho priateľa…“

               „Viem, prečo. Jasné. Dáva to zmysel,“ prikývol. Chvíľu bolo ticho, keď sa konečne uvoľnene usmial. „Si neuveriteľná potvora, Rita,“ povytiahol obočie. A ona sa usmiala tiež.

               „Nechceš do toho ale zaangažovať Longbottoma, že nie?“

               „Veľmi dobre vieš, že nie. Je to len idiot. Hoci, využiť by sa dal aj ten…“

——

               Ginny sedela zadumane v Brlohu a dívala sa, ako Frank s Arturom hrajú šach, či sa skôr o to pokúšajú a ako si Luna s Améliou kreslia. Vonku lialo ako z krhly a nedalo sa tam byť. Susan sedela s Molly v kuchyni a prezerali nejaké recepty na koláče. Volali aj ju, ale vážne na to nemala chuť. Charlie bol s Harrym a Ronom na metlobalovom zápase. Ron zohnal lístky na zápas jeho obľúbených Kanónov s Magochester United. A dúfala, že Ron nestiahne Charlieho tak, ako svojho času Harryho a jej syn nepríde naspäť v oranžovom drese.

               Jej momentálny život sa zdal byť mimoriadne pokojným a harmonickým. Neville zahlásil, že nebude doma ani cez víkend a jej to vyhovovalo. Prišla do Brlohu pomôcť matke, počasie sa ale zopsulo. Ale vraj na zápase neprší, ako jej oznamoval v správe jej brat. Ako zistila neskôr, písal to len preto, aby bola pokojná.

               A vlastne nemala ani tichú domácnosť, keďže doma nebol nik, s kým by ju viedla. Mierne sa uškrnula. Hermiona sa s ňou niekoľkokrát rozprávala. Mala z nej pocit, akoby ju do rozhovoru súrila. Akoby sa snažila zaviesť rozhovor jedným smerom. Možno sa jej to ale len zdalo. Celý čarodejnícky svet bol zahltený anketou a jej už z toho možno začínalo šibať.

               Pravdou ale je, že Hermiona sa s ňou rozprávala takmer výlučne o Harrym. O jeho pokrokoch. O názoroch Luny na jeho stav. O jeho vyhliadkach. O možnostiach práce. Profesorstvo zrejme definitívne vylúčil po rozhovore s Charliem. A predniesla jej nápad, kde by sa Harry mohol predsa len uplatniť. A jej sa to vcelku pozdávalo.

               A tak sa dohodli, že mu dajú ešte chvíľu pokoj a potom ho vážne začnú smerovať k tomu, aby sa rozhodol pre nejakú činnosť. Do konca mesiaca sa už musí rozhodnúť. A hotovo.

               Charlie sa napokon vrátil aj s Harrym a Ronom. A pokým bol Ron skutočne oranžový, jej syn a Harry mali našťastie tmavomodré dresy s dvoma prekríženými papyrusmi. A boli premočení do morku kostí. Deťom priniesli miniatúry lietajúcich metiel, takže sa všetky sústredili na hranie minimetlobalu.

——

               Hermiona si nemohla nevšimnúť Harryho posmutnený výraz po tom, ako Ginny po večeri odišla s deťmi domov. Tentoraz aj s Charliem, pretože pri večeri trikrát kýchol a ona ho chcela mať v posteli aj s teplým čajom a patričnými elixírmi. Nehnevala sa, to zase nie, len ho chcela mať pod dohľadom. Harry sa ale rýchlo oklepal a bavil sa s Ronom.

Uvažovala nad ním, keď sa vrátili domov. Zrejme sa takto pretvaroval často. Vlastne sa asi pretvaroval stále a tak skoro ani neprestane. A ona si len povzdychla. Potom sa ale rozhodla.   

„Ahoj, môžem?“ Hermiona nesmelo vstúpila do Harryho izby. Odložil knihu, ktorú mal rozčítanú a zvedavo na ňu pozrel. „Ehm… prišla som sa spýtať, či tá tvoja ponuka stále platí?“ nútila sa dívať mu do očí.

               „Spolubývanie priateľov s výhodami?“ mierne sa uškrnul. Prikývla. „No iste.“

               „Fajn, ale najskôr si budeme musieť dohodnúť pravidlá,“ odvážne sa mu dívala do očí. Nebolo to také hrozné, ako sa obávala. Nevadilo jej dívať sa mu do očí. Aj tak si až príliš opatrne sadla na jeho posteľ.

               „A tie sú?“

               „Žiadne bozkávanie, žiaden pohlavný styk. Len čisto výpomoc. Bude to aspoň trocha vyzerať, že nikomu nezahýbame…“

Mohlo by sa vám tiež páčiť...