Hawk - MS v metlobale 2002

Hawk 29.Pravda je vyzradená

      Byt Harryho Pottera, Londýn, 3.4.2002
              
„Vie o tom potrate a falšovaní záznamov..“
              
„Čože to?“ vydýchla šokovane. Okamžite vyskočila na nohy a schmatla kus papieru. Bledla rovnako, ako Harry, keď si to čítala.
              
Potter,
              
obraciam sa na teba, pretože viem, že si menej impulzívny a si schopný triezvejšieho úsudku, než Ginevra. Je mi jasné, že spolu trávite dosť času, takže sa toto donesie aj jej.
              
A prejdem priamo k veci.
              
Viem o jej potrate, falšovaní zdravotných záznamov a mazaní pamäte klubovej liečiteľke. Ako som sa to dozvedel, je jedno. Dôležitejšie je, že som schopný a pripravený okamžite posunúť tieto informácie do médií a tiež ľuďom, ktorí by jej dokázali narobiť značné problémy. Ak by protirečila, stačilo by jedno súdom nariadené vyšetrenie a mala by po kariére, nehovoriac o tom, že by s najväčšou pravdepodobnosťou skončila v Azkabane. A ty zrejme spolu s ňou.
              
Som ale človek prístupný k dohodám, ak z nej majú osoh obe strany. Ak by som mlčal ja a moja teta, poslúžilo by to vám. Čo ale na oplátku, však?
              
Myslím, že v prípade mojej tety je to jednoznačné. Chce ťa, minimálne na päť nocí. A ja chcem, aby si nadchádzajúci zápas zbabral a aby Clayton chytil strelu. A chcem, aby si ho v očiach svojho otca posunul do popredia, rovnako ako ďalších Drakov. Chcem Brixa, Shorta a Bletchleyho na MS v základe. A chcem, ak ostaneš v Anglicku, aby si prestúpil k Drakom.
              
Ale prejdime ku Ginevre, o ktorej toto všetko vlastne je. Rovnako ako moja teta, aj ja ju chcem minimálne na päť nocí. Chcem, aby cez letnú prestávku prestúpila k Drakom. Očakávať od nej, aby sa stala mojou milenkou, je nemožné. Nechcem v posteli mŕtvolu. Hrať za Drakov ale bude a bude hrať tak, ako doteraz. MS sa zúčastniť môže, rovnako ako ty, ale budete robiť náhradníkom Brixovi a Shortovi.
              
To by bolo, myslím, nateraz z mojej strany všetko. V sobotňajšom zápase uvidím, či s podmienkami súhlasíš. A verím, že presvedčíš aj Ginevru, aby súhlasila. Čo jej iné aj ostáva, však?
              
Draco Malfoy
              
„Och, Merlin môj najmilší,“ šepla a zviezla sa na pohovku s hlavou v dlaniach. „Vždy som tušila, že ma on nakoniec zničí,“ hlesla zničene a nešťastne. „Skurvený bastard,“ zasyčala znechutene. Ibaže to bol veľmi nepresvedčivý prejav. Bolo jej do plaču a strašne sa snažila ovládať. Nechcela plakať kvôli nemu, chcela pôsobiť silne, teraz to však bolo veľmi ťažké.  
              
Zdvihla hlavu, pretože sa Harry neozýval. Stál a zamračene nad niečím húževnato uvažoval. Päsť pravej ruky mal zovretú a hrýzol si do nej. Stiahla obočie.
              
„Harry, nemôžeme im to dovoliť,“ oslovila ho podozrievavo. Mala dojem, že presne nad tým premýšľa. Že pristúpi na ich podmienky. „Ich vydieranie by nemalo konca kraja, počuješ?“ zvýšila hlas. „Som pripravená niesť za svoje činy následky, nech to znamená čokoľvek!“
              
„Počkaj…“ zarazil ju a zamračil sa ešte viac. Jeho pohľad bol zabodnutý v krbe a ona na ňom videla, ako sa usilovne snaží na niečo prísť. „Musíme získať čas a zápas je už za tri dni,“ konečne na ňu pozrel.
              
„Nad čím uvažuješ?“ natiahla k nemu ruku, aby ho chytila a pritiahla k sebe. Sadol si vedľa nej.
              
„Neviem presne,“ priznal a zavrtel hlavou. „Rozhodne sa ťa ale ten hajzel nechytí, inak by som ho rozštvrtil. A ja tiež nemienim preťahovať tú potvoru. Preto musíme získať čas. O tom, že by sme prestúpili k Drakom, si tiež môže nechať len zdať. Niečo sa bude musieť vymyslieť. Ty sa priznáš, keď sa rozhodneš, ale priznáš sa tak, ako ty budeš chcieť, nie preto, že ťa ten kretén týmto spôsobom dostane.“
              
„Harry, veľa možností ale nemáme. Nezaváha a predhodí ma novinárom a aurorom. Vyhrážal sa mi a ja viem, že to myslí vážne,“ vyhŕkla so slzami v očiach.
              
„Pokoj, zlato,“ okamžite ju objal. Malfoy mal pravdu. Zrejme bol schopný trochu racionálnejšieho uvažovania. Ona by zrejme zajtra pred neho predstúpila a prekliala ho, až by z toho zhnedol. A potom by dovolila, aby ju odsúdili. Alebo naopak. Najprv by ho prekliala, až by zhnedol a potom by mu nakráčala do postele. A to sa nikdy nestane. Nikdy nedovolí, aby sa jej dotkli tie jeho špinavé paprče. „Potrebujeme získať trocha času, aby sme niečo vymysleli.“
              
„Musíš nechať Drakov vyhrať,“ podotkla naštvane. Potlačila slzy, dodával jej odvahu. A vynútená výhra Drakov jej burcovala krv v žilách.
              
„Napísal, aby som ten zápas zbabral a aby Brix chytil strelu. Chytenie strely ovplyvniť nemôžem, ale keď chcem, dokážem riadne zbabrať hocaký zápas,“ nasilu sa uchechtol. Nepozdávalo sa mu to, to iste. Bolo to ale najmenej, čo sa dalo momentálne spraviť.
              
„Nepáči sa mi to,“ zavrtela hlavou. „Nie, nesúhlasím s tým, neprehráš a…“
              
„Neprehrám, len zbabrem zápas. To je rozdiel. Brix ma neporazí, pokazím si to sám. Budeme mať trocha viac času na to, aby sa niečo vymyslelo.“
              
„Jediný spôsob, ako ich umlčať, keď nechceme pristúpiť na tie ich choré podmienky, je zavraždiť ich,“ krivo sa zaškľabila. Možno to myslela ako vtip, ale asi to bol fakt. Striaslo ju.
              
„Nie,“ zavrtel hlavou znova zamyslene. Dívala sa naňho a takmer mohla vidieť, ako mu to v hlave šrotuje. „Hm, možno by sa to dalo…“ zabrblal sám pre seba.
              
„Povieš mi to?“ súrila ho netrpezlivo. Pozrel sa na ňu a slabučko sa usmial. A potom sa k nej nahol, aby jej vtisol bozk na pery.
              
„Myslím, že by som mohol mať plán, hoci to bude dosť ťažké, bude musieť spolupracovať veľa ľudí, ale tiež si myslím, že ťa všetci tí ľudia majú natoľko radi, aby pomohli.“
              
„No tak, Harry,“ pípla nešťastne. „Čo ti napadlo?“
              
„Zajtra  budeme mať veľmi veľa práce…“

      Dom Potterových, Godricova úžľabina, 4.4.2002
      Byt Harryho Pottera, Londýn, 4.4.2002
              
„Viem mi niekto povedať, čo sa to tu bude diať?“ spýtala sa prekvapene Joyce Goldwineová po tom, ako ju James vpustil dnu a vstúpil s ňou do obývačky. „Gwen?“ prekvapene pozrela na trénerku tímu, v ktorom bola liečiteľkou. 
              
„Netuším, Joyce. Ginny ma požiadala o to, aby som sem prišla… a teba zrejme tiež,“ mykla plecami. Tiež ju šlo od zvedavosti pretrhnúť.
              
„Aha, škoda. Na malý moment som si myslela, že ma chcete vziať do reprezentácie,“ zaškľabila sa na kolegyňu a mrkla na Jamesa.
              
„Obávam sa, že toto v našej kompetencii nebude,“ James jej venoval slabý úsmev. Rovnako, ako dve členky realizačného tímu Harpyí, tak aj on a jeho priateľ Sirius, dostali pozvánku na akési stretnutie u Pottterových. Teda, on a Sirius od Harryho. „Toto je moja manželka, zoznámte sa, prosím,“ James sa ujal zdvorilostí. Zoznámil ju aj so Siriusom.
              
„Dáte si kávu?“ Lily sa taktiež ujala svojej úlohy hostiteľky. Na rozdiel od prítomných vedela veľmi dobre, čo sa bude diať. Bol to riskantný plán, ale jej syn a Ginny boli zahnaní do kúta a vlastne ani iný plán nemohol prichádzať do úvahy, ak chceli Ginny zachrániť. O malú chvíľu prídu aj oni dvaja a spolu s nimi ďalší dvaja ľudia a vlna napätia a zvedavostí sa ešte zvýši.
              
A ako predpokladala, tak sa aj o pár minút stalo.
              
„Agáta?“ vyvalila oči Gwen na svoju kapitánku po tom, ako sa objavila v miestnosti spolu s Harrym, Ginny a Ronom. A podozrievavo stiahla obočie.
              
„Vyzerá to čoraz zaujímavejšie,“ zaceril sa Sirius na Ginny. Tej ale do smiechu príliš nebolo. Harry včera prevzal iniciatívu a prinútil ju s týmto plánom súhlasiť. Keď sa na to pozrela nestranne, iná možnosť pre ňu neexistovala. Ibaže môže byť všetkému koniec rovnako, ako keby mlčali. Alebo pristúpili na Malfoyove podmienky. Aj tak to chceli povedať, hoci až po víkendových stretnutiach.
              
Ona dostala za úlohu ukecať Agátu a zavolať Gwen a Joyce. Harry zase ukecal Rona a zavolal Jamesa a Siriusa po tom, ako sa ešte poradil s mamou.
              
„Ďakujem všetkým za to, že ste sem prišli,“ povedal Harry až príliš formálne. Naprázdno prehltol, keď ho Gwen prešpikovala pohľadom. Spoliehal na to, že ju Sirius upokojí. O jeho pomoci nepochyboval ani omylom.
              
„Kto by odolal takejto príjemnej spoločnosti,“ uškrnul sa naňho Sirius. Ešte netušil, ale zistí, čo bude musieť spraviť a potom ho zrejme nakope do zadku. Prinajlepšom.
              
„Mohol by si nám to vysvetliť?“ otec naňho hodil skúmavý pohľad.
              
„Určite.“
              
„Asi by som vám to mala vysvetliť ja,“ ozvala sa Ginny a pozrela na Harryho.
              
„Bude lepšie, keď to spravím ja,“ potichu jej povedal a položil ruku na jej plece. Bola napätá do poslednej bunky v tele a on sa bál, že by ten tlak nevydržala.
              
„Tiež si to myslím, ségra,“ pritakal Ron.
              
„Nechaj ho, frajera,“ prskla Agáta. Chcela dodať, že sa rozhodol ísť s kožou ich všetkých na trh, ale rozhodla sa mlčať. Asi mal ten frajer pravdu, ale ak to nevyjde, všetkých ich to zničí.
              
„Dobre,“ šepla Ginny rezignovane a on jej jemne a povzbudzujúco stisol rameno. Všetci štyria, ktorí o tomto nemali ani tušenia, na nich pozorne hľadeli. A Lily priniesla na stôl dve fľaše whisky.
              
„Šípim problémy,“ okomentoval jej snahu Sirius.
              
„Celkom jednoznačne,“ James pozrel spýtavo na manželku. Vedel, že vie o tom viac, ak nie všetko.
              
„Takže,“ začal Harry a zhlboka sa nadýchol. Mama naňho povzbudivo mrkla. „To, čo sa tu teraz dozviete, je dosť vážna záležitosť. Táto záležitosť vznikla za tragických okolností a mala až traumatizujúci priebeh, ktorý so sebou niesol niekoľko nie príliš šťastných rozhodnutí, ale všetky boli robené a mienené s dobrými úmyslami v snahe pomôcť. A napokon táto záležitosť vyvrcholila včera a ak sa teraz my nerozhodneme, možno rovnakými nie príliš šťastnými rozhodnutiami zabrániť najhoršiemu, v konečnom dôsledku to môže byť tragické pre nás všetkých.“
              
„O čom to má byť?“ Joyce nechápavo stiahla obočie. Ginny sa dívala zarazene do stola, okolo ktorého všetci sedeli. Až na Harryho. Ten stál za ňou a zvieral jej ramená.
              
„Dobre teda,“ Harry sa znova musel nadýchnuť. „Najprv sa vás všetkých spýtam na váš názor na Ginny,“ pozrel na Rona.
              
„Je to moja sestra, milujem ju a spravil by som pre ňu čokoľvek na svete,“ bez váhania prehlásil.
              
„Keď mi ju Gwen pred pár rokmi zavesila na krk,“ pokračovala Agáta po tom, čo ju Harry pohľadom vyzval, „nebola som nadšená malou, dychtivou snaživkou,“ zaškľabila sa. „Ale som napokon rada. Ginny je úžasná hráčka a ešte lepšia kamarátka. Stojím za ňou vo všetkom.“
              
„Môj syn Ginny miluje a ona miluje jeho,“ Lily sa usmievala. „Za to dám roku do ohňa. A keď môj syn niekoho miluje a je šťastný, musím byť šťastná s ním. Ginny som spoznala, odvážim sa povedať, že dosť dobre a milujem ju ako vlastnú dcéru,“ dodala nakoniec. Harry cítil, ako sa pod jeho rukami jej telo zatriaslo potláčanými emóciami. Upokojujúco jej hladil ramená.
              
„To o tom synovi a jeho priateľke a našom šťastí, keď sú šťastní, platí aj pre mňa, hoci to neviem tak pekne povedať,“ natiahol James. „A okrem toho je to hráčka svetovej kvality a ja si ju vážim a spolieham na ňu. Ale vážne by som rád vedel, kam toto všetko speje.“
              
„Dostaneme sa k tomu,“ ubezpečil ho Harry a pozrel na Gwen.
              
„Ginny je hráčka s výnimočným talentom,“ Gwen pozerala na sklonenú hlavu svojej zverenkyne. „Sila Harpyí je momentálne závislá od jej výkonov. Som rada, že má miesto v reprezentácii takmer isté a mám ju rada. Veľmi rada. Keby to bolo technicky možné a aj keď je to nemožné, beriem ju ako vlastnú dcéru,“ dodala potichu.
              
Ginny okamžite zdvihla hlavu a pozrela na svoju trénerku. Neodkázala už ďalej potláčať slzy a oni jej utiekli. Sklame ju, tak strašne ju sklame, keď sa dozvie pravdu. Harry jej zovrel ramená a pozrel na Siriusa, ktorý sa ako jediný usmieval.
              
„Ginny poznám od malinkého malinka a vždy som k nej choval veľmi silné city. Ona to vie. S jej rodinou som bol v kontakte už pred jej narodením, patrím prakticky do nej, čiže by som mohol byť jej strýkom, či čo,“ uškŕňal sa. „Mám ju veľmi rád,“ dodal v plnej vážnosti. Ginny po ňom fľochla pohľadom, aby vzápätí sklonila hlavu. Poslednou bola Joyce. 
              
„Je najjagavejšou hviezdou v našom tíme. Stavím sa, že zažiari aj na majstrovstvách, nech dopadnú akokoľvek. Vždy bola milou, priateľskou a veselou a u Harpyí je veľmi obľúbenou,“ usmiala sa liečiteľka. „Samozrejme ju mám rada, nepoznám nikoho, kto by ju nemal rád.“
              
„Niekto by sa možno našiel,“ vypustil Harry vážne. „Ešte môj názor. Milujem ju z celého svojho srdca. Spravím pre ňu všetko. Ak sa jej niekto pokúsi ublížiť, nebudem poznať zľutovanie.“
              
„Výborne,“ prikývol Sirius. „To je slovo chlapa. Ale teraz… vážne je to dosť napínavé, ale poďme k veci.“
              
„Dobre, nebudem už okolo toho robiť okolky. Ginny by vám to nedokázala povedať, pretože by sa zrejme pri druhej vete zosypala. Bolo to pre ňu ťažké a traumatizujúce obdobie, ale dostala sa z toho, hoci sa museli použiť nečestné prostriedky…“ vyhŕkol v náhlivosti, pretože zacítil vlastnú neistotu. Ron sa postavil a podišiel k nemu.
              
„Pomôžem ti s tým.“
              
„Ďakujem,“ prikývol. „Všetci ste sa vyjadrili, že máte Ginny radi a som si istý, že by vás nič neprinútilo myslieť si opak. Všetci si zrejme spomínate na Johna Rossa. Otec, je to jej bývalý priateľ,“ vysvetlil mu. On jediný o ňom nevedel. „John Ross nenávidel metlobal, nechcel, aby ho Ginny hrala. Uznáte, že zničiť taký talent by bolo trestuhodné… pre nás metlobalistov. John sa snažil všetkými spôsobmi jej v tom zabrániť.“
              
„S pomocou môjho brata Percyho,“ dodal Ron. 
              
„Áno. Podplácali kluby, aby ju pretiahli na svoju stranu, pretože si mysleli, že z nej bude harpya.“
              
„Že bude loziť z postele do postele.“
              
„Presne. Ibaže Ginny bola čoraz lepšia, nechcela sa vzdať Harpyí a tak siahli po tvrdšej zbrani. John, na popud od Percyho, jej podstrkoval neškodný elixír miesto antikoncepčného. Nemala dôvod mu neveriť, mali sa brať, netušila, že by spravil takú podlosť.“
              
„A otehotnela,“ vydýchla Gwen dívajúc sa na zničenú, mladú ženu, ktorá si zúrivo stierala slzy z očí.
              
„Ale… Ako?“ nepozdávalo sa Joyce.
              
„Dostaneme sa k tomu,“ Harry na ňu pozrel. Joyce to bolo okamžite podozrivé.
              
„Hajzeľ jeden,“ mračil sa Sirius.  
              
„Ginny skutočne otehotnela. Nevedela o tom, nemala ani podozrenie. Žiadne príznaky, nič. Na jednom tréningu ju zasiahla dorážačka a bolo jej zle.“
              
„Mala som ju vtedy odprevadiť domov, nakázala si mi to,“ Agáta sa dívala na trénerku. Tá mala stiahnuté obočie. „Doma začala mať bolesti a začala krvácať. Ten panghart sa mal vrátiť a ja som nevedela, čo s ňou robiť. Bola taká maličká a krvácala, kričala… Zohnala som aspoň jej brata.“
              
„Keď prišiel, bola už v bezvedomí. Mysleli sme si, že jej pomôže, bol predsa liečiteľom,“ pokračoval Ron. „Ibaže začal vrieskať, nadávať, obviňovať ju, že zabila ich dieťa a vôbec nemal v úmysle jej pomôcť.“
              
„Špina,“ zavrčal Sirius. „A to som ho mal rád!“  
              
„Zbil som ho a vyhnal. Pritiahol som bývalého spolužiaka, len študoval za liečiteľa. Nemohli sme sa obrátiť na nikoho iného.“
              
„Tie anglické hlúpe názory na metlobal a tehotenstvo,“ prikývol James.
              
„Správne. Zachránil jej život, zohnal dokrvovacie elixíry a aj ostatné a povedal, čo robiť.“
              
„A ja som mu vymazala pamäť, aby sme ho následne zase zavolali, pretože to trvalo dlho. Takmer tri týždne krvácala, mala horúčky a pravidelne upadala do bezvedomia. Kryla som ju na tréningoch predtým, než začala zimná sezóna.“
              
„Priviedol som ho niekoľkokrát a niekoľkokrát sme mu mazali aj pamäť.“
              
„A pokračovali sme v tom,“ Agáta nesmelo pozrela na Joyce.
              
„Mazali ste pamäť aj mne, keď som ju prehliadala?“ spýtala sa neveriacky. Hoci to bolo jasné. „Po každom vyšetrení a falšovali ste záznamy? Nikde nie je zmienka o jej potrate.“
              
„Robili sme to preto, lebo jediné, čo ju držalo ako tak nad vodou, bol práve metlobal,“ prskol po nej Ron. „Bola psychicky na dne, jej život bol na dne a len metlobal pomáhal. Keby sa prezradilo, že bola tehotná, skončila by. Nemám pravdu?“ pozrel na Gwen.
              
„Asi áno,“ odvetila a pozrela na Ginny, ktorej ramená sa triasli plačom. „Harpye by ju vyrazili.“
              
„A práve pre to to robili,“ pokračoval Harry. „Percy Weasley na ňu ešte predtým uvalil kliatbu,“ vravel to zreteľne a úplne pokojne. „Ginny bola zničená, prekliata, hoci to vtedy netušila a ak by to jej najbližší nespravili, bez váhania môžem prehlásiť, že by ju to zabilo. Mňa by nemožnosť hrať metlobal zabila. Každého, kto tu je, s výnimkou mamy a Siriusa, by nemožnosť byť v kontakte s metlobalom zabila. A skúste proti tomu protestovať. Zachránili ju vlastne dvakrát. Raz elixírmi a druhý raz skrývaním.“
              
„Ako bola prekliata?“ Sirius bol zjavne naštvaný. A na nich to nebolo.  
              
„To nie je podstatné. Dôležité je len to, že si až donedávna myslela, že je šialená. Že je psychicky narušená. Ale bola to kliatba, ktorú sme prelomili.“
              
„Ale…“
              
„Nie je to podstatné, Sirius,“ zaprskala naňho Lily a zamračila sa tak veľmi, že prestal vyzvedať.
              
„Takže… toto je pravda. Ginny potratila a spolu s Ronom a Agátou falšovali záznamy a mazali Joyce pamäť. Sú vinní? Sú a sú si toho aj vedomí. Lenže to všetko robili v dobrej viere pomôcť niekomu, koho milujú. Nespravili by ste to pre ňu aj vy?“ spýtal sa dôrazne s pohľadom upretým na Gwen.
              
„Rozhodne by som to spravil,“ bez váhania prehlásil Sirius. Ginny sa naňho pozrela. Takým pohľadom, až mu zovrelo srdce. „Videl som ťa tie roky,“ dodal zarazený jej výrazom. „Trpela si a ja som nevedel prečo. Nikto nevedel prečo. Merlin, keby som to tušil…“ zavrtel hlavou a nedohovoril.
              
Ginny sa opatrne pozrela na Gwen, ktorá na ňu uprene hľadela. Cítila, že sa jej slzy znova tlačia do očí. Tvár mala stále mokrú a neželala si nič iné, len aby ju trénerka pochopila a odpustila jej.
              
„Ja som pravdu poznala a rozhodne stojím za Ginny,“ ozvala sa Lily, ale adresovala to skôr Jamesovi. Pozrel na ňu. Aby vzápätí pozrel na syna a jeho pohľad sa zastavil na mladej triafačke, ktorá celkom jednoznačne čakala na prehlásenie Gwen.
              
„Zdravotné záznamy sú možno citlivá záležitosť, ale nie sú zase až také dôležité,“ mykol plecami. „Ja v reprezentácii rozhodne neodmietnem hráčku takého kalibru len pre to, že mala v minulosti nehodu,“ Lily po slovách svojho manžela spokojne prikývla.
              
„Moja hlava bola zneužívaná,“ nepozdávalo sa Joyce.
              
„A bude zneužitá aj dnes, ak neprestaneš skuhrať,“ prskla po nej Agáta. „A nebudem sa zdržovať mávaním prútikom, rovno ti ju rozbijem holými rukami,“ mračila sa. Sirius sa uchechtol.
              
„No tak,“ jemne plesol Joyce po ramene. „Párkrát vám vymazali spomienky. No a? Za to to stálo. Pozrite, čo za hráčku ste pomáhali kryť, hoci nevedome. Mali by ste na seba byť hrdá,“ zazubil sa.
              
„A to mi hovorí šéf aurorov?“ Joyce naňho vyvalila oči. Nevyzerala však, že by ju to mrzelo nejako mimoriadne. Aspoň tak sa zdalo Harrymu. Áno, dotklo sa jej to, to určite, ale príliš neskuhrala, ako jej odporučila Agáta.
              
„Mrzí ma to,“ hlesla Ginny dívajúc sa na Gwen. „Ospravedlňujem sa. Viem, že som ťa sklamala a hanbím sa, ale…“
              
„Ticho,“ prerušila ju Gwen a konečne prerušila ich očný kontakt. Položila si lakte na stôl a do dlaní vložila hlavu. Ginny nešťastne pozrela na Lily, potom Siriusa a nakoniec Harryho.
              
„Zlato, pripomínam, že ju máš rada ako vlastnú dcéru,“ Sirius ju jemne pohladil po chrbte. „Nebudeš sa teraz hnevať na to, že sa snažila zachrániť to, čo najviac milovala… pravda, vtedy ešte nepoznala Hawka… a to bol metlobal, ktorý aj ty miluješ. Myslím, že by si ju mala pochopiť,“ skúsil opatrne. Pozrel na Ginny, ktorá vyzerala zúfalo.  
              
„Ja ju chápem,“ ozvala sa Gwen. Jej hlas bol zastretý, pretože mala sklonenú hlavu. „Pohybujem sa vedľa Jamesa už dosť dlho na to, aby som pochopila, čo mi rozprával o Amerike. Dokonca som ochotná pripustiť, že niektoré anglické metódy za veľa nestoja. Že ich stojí za figu viac. Ibaže… ako napraviť toto,“ zdvihla hlavu a pozrela priamo na Ginny. „Pre Merlina, veď vy traja by ste si mali ísť sadnúť do väzenia.“
              
„Predpokladám, že pre to bola nutná moja prítomnosť,“ podotkol Sirius. 
              
„Si veľmi bystrý muž,“ prikývla Lily a nalievala všetkým whisky. Bola a bude potrebná.
              
„A ty si o tom všetkom vedela,“ James na ňu pozrel. Prikývla.
              
„Ak nebude možnosť, tak si do toho väzenia sadnúť pôjdem,“ smrkla Ginny a vytiahla vreckovku, aby sa poutierala. Bolo to vonku. Reakcie neboli až také strašné, ako si myslela. Gwen sa na ňu díva a rozpráva sa s ňou.
              
„Ale hovadina,“ zamračil sa Sirius.  
              
„Mal by som návrh,“ skúsil Harry. „Do jej záznamov by sa dali vsunúť jej reálne výsledky. Vy dve by ste mohli tvrdiť, že ste o tom vedeli. Ibaže je vcelku logické, že ste mlčali, pretože takú hráčku, akou je Ginny, Anglicko ešte dlho nebude mať. Pravda by bola zaznamenaná a okrem toho, zdravotné záznamy sú prísne tajné. Nikto by nikdy nemal do nich strčiť nos.“ 
              
„Okrem reprezentačného trénera. A ďalších liečiteľov, ktorým by sa dostala pod ruku.“
              
„Neplánujem odísť od Harpyí nikdy, ak teda budem môcť ostať,“ nesmelo sa ozvala malá triafačka s pohľadom stále vrazeným do Gwen.
              
„A vy zrejme tiež nemienite zmeniť miesto výkonu, nemám pravdu?“ Lily pozrela na Joyce.
              
„U Harpyí som zatiaľ spokojná.“
              
„A pristúpili by ste na túto alternatívu?“ s nádejou sa spýtal Harry. Liečiteľka síce vyzerala šokovane, ale nie nejako odmietavo. Dívala sa na svoju zverenkyňu.
              
„Metlobal by stratil veľa, keby si nemohla hrať,“ mierne sa na ňu pousmiala. Ginny sa trocha uľavilo. „Áno, môžem do jej záznamov podstrčiť pár náznakov o jej reálnom zdravotnom stave a budem mlčať,“ usmiala sa presvedčivejšie.
              
„Výborne,“ uľavilo sa Harrymu a stisol Ginny ramená. „V tom prípade by hrozba manipulácie s výsledkami a mazaním pamäte mohla byť vyriešená. Otec, aké máš možnosti pri výbere liečiteľa pre reprezentáciu?“ otočil sa k otcovi.   
              
„Nepremýšľal som o tom,“ pozrel na Gwen. Tá si povzdychla.
              
„Zrejme to bude Gordon Hayes od Fénixov, bol ním aj v minulosti. Má to na starosti šéf Športov a hier,“ mykla plecami. Sirius prikývol „Jedine, že by sme si stanovili podmienky,“ dodala pozrúc na Jamesa. „Mohol by si tvrdiť, že je to v Amerike tak. Že si tréner nominuje liečiteľa, ktorému plne dôveruje a ja by som mohla navrhnúť Joyce,“ konečne sa usmiala a siahla po pohári. Kopla ho do seba celý.
              
„Čo-čože?“ zakoktala sa Joyce. „Reprezentačná liečiteľka?“
              
„Tá teória je výborná,“ uškrnul sa Ron.
              
„Samozrejme, rovnako ako všetko harpyovské,“ prikývla Agáta s úmyslom trocha svoju trénerku obmäkčiť. Určite im to dá ešte vyžrať a to poriadne. Teraz síce vyzerala krotko, ale keď došlo na lámanie chleba, bola nekompromisná.   
              
„Správne,“ vložil sa Harry. „Harpye sú najlepší tím. Ich hráčky sú v najlepších kondíciách. A kto za to môže? Liečiteľka,“ usmial sa na Joyce.   
              
„No vidíte,“ pousmial sa na ňu aj Sirius. „Napokon pre vás z tejto situácie vzíde niečo veľmi prospešné.“
              
„Áno, možno.“
              
„Takže by Ginny mohla byť krytá, ako v tíme, tak v reprezentácii. Čo myslíte?“ Harry pozrel na Gwen a liečiteľku.
              
„Možno,“ mykla trénerka Harpyí. „Možno, ale budem sa chcieť s tebou porozprávať osamote,“ pozrela priamo na Ginny.
              
„Určite, jasne,“ vyhŕkla rýchlo.
              
„Chceli sme sa vám priznať po víkendových zápasoch. Vážne,“ pokračoval Harry. „Ibaže sa včera niečo stalo a to nás popohnalo,“ vytiahol list a podal ho otcovi. Gwen sa k nemu nahla, aby si list prečítala aj ona.
              
„Čo to má byť za posraté vydieranie?!“ rozčúlil sa James. Gwen na list pozerala neveriacky.
              
„Ukáž!“ natiahol sa k listu Sirius.
              
„To je ďalšia vec, ktorú musíme vyriešiť. A to nielen kvôli Ginny,“ Harry sa díval na naštvaného otca. Gwen opatrne pozrela na Ginny.
              
„Ak sa nebude dať nič spraviť, priznám sa verejne,“ vravela Ginny odvážne a rozhodne. „Nevleziem mu do postele a ani Harry Belatrix. A nikdy nebudem hrať za Drakov,“ pevne prehlásila. Gwen sa na ňu konečne, hoci slabučko, usmiala.  
              
„To sa mi snáď len sníva,“ nasilu sa zachechtal Sirius a podal list Joyce. „Môj prabratranec, či ako ho nazvať, s mojou úbohou sesternicou, sa riadne vyznamenali.“
              
„Nikomu sa nebudeš priznávať,“ zamračil sa James na Ginny. „A ty sa neopovážiš sobotňajší zápas pokaziť, inak ťa pretrhnem ako hada,“ pozrel na Harryho. Ron sa napriek vypätej situácii uchechtol.
              
„Musíme získať trocha času,“ namietol Harry. „Ginny sa v žiadnom prípade neprizná a nikto nedovolí, aby nás vydierali. Nemám pravdu?“ pozrel priamo na Siriusa.
              
„Rozhodne.“
              
„Trápna dračia taktika,“ Joyce znechutene hodila papier na stôl.
              
„Čo sa s tým dá spraviť?“ Gwen sa otočila na Siriusa.
              
„Neviem,“ mykol plecami a zamyslel sa.
              
„Ja už som to možno vymyslel,“ nadhodil Harry opatrne. Jeho mama a všetci aktívni metlobalisti to vedeli. Ostatní naňho zvedavo pozreli. „Bude to ťažké, ale…“ stiahol obočie.
              
„Von s tým.“
              
„No. Agáta mazala pamäť Joyce aj Nevillovi, nie? Prečo by sme nemohli vymazať pamäť tým dvom?“ mykol plecami.
              
„To je príliš jednoduché,“ Gwen stiahla nedôverčivo obočie a pozrela na Siriusa.
              
„Príliš veľa porušovania zákonov,“ nadhodila Joyce.
              
„Ale figu,“ mávol rukou Ron. „Tí dvaja sú idioti. A pomôže to nielen Ginny, ale aj nám všetkým. Zachráni to Harryho a reprezentáciu. Nádeje Anglicka. Vašu povesť, ako trénerov.“
              
„Súhlasím,“ prikývla Agáta v nádeji, že rozprúdi ďalšiu vlnu súhlasov.
              
„Sirius, konečne by si mohol spraviť niečo užitočné a pomohol by si svojej obľúbenkyni. Okrem iného,“ Lily ho chlácholivo pohladila po ramene. James sa uchechtol. „Si šéf aurorov, určite vieš kvalitne mazať pamäť, nemýlim sa?“
              
„To iste,“ prikývol, ale mračiť sa neprestal. „Keď to praskne, budem v prdeli.“
              
„Keď to praskne, budeme v prdeli všetci,“ opravila ho Gwen.  
              
„Musí sa to všetko poriadne naplánovať, aby nebol ani jeden z nás v prdeli,“ vložil sa Harry. „A ja nám v sobotu získam trocha času.“
              
„Hawk!“
              
„On bude čakať na to, ako zareagujem,“ mračil sa na otca. „Ak strelu chytím, okamžite sa obráti na novinárov. A nie je možné, aby sme to vyriešili za dva dni.“
              
„To je pravda,“ postavila sa na jeho stranu mama. „Tak spraví zo seba somára, no. Nemusí nutne chytiť úplne všetko, nie?“
              
„Nie, hlavne nech chytá na šampionáte,“ prikývla Gwen a zaškľabila sa.

——

„Veľmi náročné popoludnie,“ povzdychla si Ginny, keď sa večer vrátili k nemu. Po večere, ktorú im všetkým nanútila Lily. A po tom, čo všetci zložili Neporušiteľný sľub, ktorý zaručí, že nikto nikdy nepovie nič o tom, o čom sa bavili. Trval na tom Sirius. A zrejme mal pravdu. 
               „Ale veľmi vydarené, nie?“ Harry sa k nej obrátil s pohárom džúsu v ruke, ktorý vytiahol z chladničky. Stála opretá o kuchynskú linku a vyzerala ešte menšia, než v skutočnosti bola.
               „Hádam. Áno,“ prikývla a vzala si od neho chladený nápoj. Upila sa. „Gwen bola dosť…“ stiahla obočie a položila pohár na dres. „Sklamaná a nešťastná, ako mi povedala. Ale chápe to,“ pozrela na Harryho. „Nakoniec mi odpustila, ale nezabudne na to,“ dodala s miernym úsmevom.
               S úžasom si uvedomil, že z celej tej situácie, pri ktorej hrozilo, že ju všetci potopia, že jej to bude ktokoľvek vyčítať, že ju môže ktokoľvek z nich prezradiť, jej šlo len o názor Gwenog Jonesovej. Bola spokojná, keď to jej trénerka pochopila. Pousmial sa.
               „Gwen začína premýšľať ako môj otec a ten je pri takýchto prípadoch dosť ústretový. Samozrejme nemyslím falšovanie a klamanie, to bolo za hranicou, ale tú nehodu. A pri tej si skutočne bola nevinne,“ pristúpil k nej. „Nemá dôvod ti práve toto vyčítať. A to ostatné? Ako povedala Agáta, hoci vám to prejde, ona vám to dá vyžrať. A mne tiež,“ mierne sa uškrnul. „Bude to v poriadku. Všetko to dobre dopadne a budeme mať pokoj,“ jemne ju pohladil po líci.
               „Určite áno, verím tomu,“ prikývla odvážnejšie. „Sirius to premyslí dôkladne a naplánujeme to. A potom… bude po všetkom. Pre nás všetkých,“ pozrela naňho.  
               Bola pokojnejšia. S Gwen sa síce zavreli u mamy v pracovni a boli tam takmer hodinu, pokým oni plánovali akciu, pri ktorej by Malfoy a Lestrangeová zabudli na to, že niekedy niečo vedeli. Bolo potrebné zistiť aj to, od koho presne to vedeli a museli vyriešiť aj to. Harry, James aj Ron mu s tým radi pomôžu. Keď z pracovne obe vyšli, bola vyrovnanejšia. Spokojnejšia a možno trocha veselšia. Šťastná ale asi dlho nebude.
               „A budeme sa naplno pripravovať na majstrovstvá,“ prikývol a pristúpil tesne k nej. „Pamätáš, keď si sa ma pýtala, kde presne si nás predstavujem, že sa milujeme? A prišli sme na to, že som vlastne domáci tip?“
               „Harry, myslíš, že je na to vhodná nálada?“
               „Nie je, ale ja ti tvoju náladu chcem trocha zdvihnúť,“ hlesol s perami pri jej tvári. „Chcem ťa milovať na kuchynskej linke a to hneď,“ nedal jej príležitosť k protestu. Zmocnil sa jej pier a začal ju bozkávať. A popri tom jej rozopínal nohavice.  
               „Harry…“ snažila sa zaprotestovať pomedzi bozky. Ibaže jeho ruka už bola medzi jej nohami a druhá sa ocitla pod blúzkou a dráždila jej prsia. Veľmi rýchlo zabúdala na protest a oddávala sa jeho láskaniu.
               Na moment jej dráždenie prerušil len preto, aby ju zbavil všetkého oblečenia. A ona vyzliekla jeho košeľu. Kľakol si pred ňu a okamžite zaútočil na jej intímne miesto. A ona v tom momente zabudla na všetko, čo sa v ten deň dialo. Existoval len jeho jazyk, ktorý ju dráždil a ktorý jej podlamoval kolená. Takmer ju priviedol k vrcholu. Protestne zavrčala, keď sa pred ňu postavil. Ale len preto, aby si rozopol nohavice a vyslobodil svoj nedočkavý penis.
               A potom ju skutočne miloval na kuchynskej linke. Vášnivo a divoko. Na moment zabudli na všetko, čo sa stalo a na to, čo ich ešte len čaká.  

      Zápas Londýnski Draci – Kudleyovské Kanóny, Londýn, 6.4.2002
              
Harry sa nervózne ošíval v šatni pred zápasom. Nepočúval rečnenie trénerov, ani bojové porady svojich spoluhráčov. Ron bol podobne nepokojný. Sledoval svojho kamaráta a snažil sa odhadnúť, ako sa asi musí cítiť keď vie, že musí zápas prehrať.  
              
Než sa dostali do šatní hostí, prechádzali cez dlhú chodbu londýnskeho štadióna. Vysoký, štíhly a arogantný blondiak sa nedal prehliadnuť. Taktiež jeho pozorný a skúmavý pohľad, ktorý sa vzápätí stal víťazným a výhražným. Harry by naňho najradšej skočil a rozbil mu papuľu na kašu. Ron, ktorý kráčal vedľa neho, bol od hnevu červený a vrčal jednu nadávku za druhou.
              
Malfoy bude sledovať a čakať, ako sa Harry rozhodne. A on zo seba musí spraviť blázna. Alebo možno nie blázna, ale musí sa totálne strápniť pred všetkými. Nevadí, stojí to za to.
              
Včera boli celý deň u Potterových. Sirius si vzal dovolenku. A znova plánovali. Pokúšali sa prísť na spôsob, akým to raz a navždy vyriešiť. Ginny bola pokojnejšia. Nikto z tých, ktorí sa v tej chvíli nachádzali v miestnosti, nebude môcť nikdy nič povedať. Vrátane Joyce. Jej tajomstvo sa zdalo byť konečne v bezpečí. Lenže to sa budú musieť vysporiadať s Malfoyom a Lestrangeovou. Možno nakoniec na niečo prišli. A to ju upokojilo. Hoci sa cítila vinná a zodpovedná za ten rozruch, ktorý sa rozpútal, nikto jej nič nevyčítal. Harry, Ron, Agáta aj s Lily boli bez výhrad na jej strane. Sirius takisto, hoci riskoval veľa. James to nebral vôbec tragicky, Joyce si vymazávanie pamäte vydiskutovala hlavne s Agátou, ale vyjasnili si to. A Gwen? Mala svoju maličkú triafačku rada až príliš na to, aby sa dokázala hnevať dlho.  
              
Lenže k naplánovanej akcii potrebovali potrebný čas a ten im teraz musel zaobstarať Harry. Nemohol lietať tak, ako dokázal, pretože hneď po zápase by celé Anglicko všetko vedelo. Musel zradiť svoj tím, musel dať priestor Brixovi.  
              
Ron sa naňho díval s otázkou v očiach. Harry sa naňho nasilu uškrnul a otočil sa, aby sa sklonil pri lavičke a nenápadne do seba kopol elixír, ktorý mu zohnal Sirius.
              
Až teraz mohol ísť získať čas. Snáď to bude dosť presvedčivé…

Mohlo by sa vám tiež páčiť...