Úvod do poviedky/predslov autorky

Dovoľte mi predstaviť Vám novú poviedku, ktorú sa pokúsim napísať. Nie, nepokúsim, ja ju napíšem. Nebude to taká tá klasická fanfiction poviedka s vlastným dejom, zápletkami a vyvrcholením… bude to vlastne faktografia života Toma Marvolosa Riddla.

Čo nám o ňom prezradila J.K.Rowlingová, to všetci veľmi dobre vieme. Vieme, kedy a ako sa narodil, čo vystrájal v sirotinci, čo páchal v škole, že sa rozhodol stať sa nesmrteľným, že si vybral svojho úhlavného nepriateľa a naháňal sa po Bazovom prútiku. A že bol Dumbledore jediným, koho sa v živote bál. Áno, nazval sa Lordom Voldemortom, obklopil sa smrťožrútmi a snažil sa dobiť svet.

Ja si ale myslím, že by to nemuselo byť všetko, čo o ňom vieme. Jedno tajomstvo Rowlingová neprezradila… proces výroby horcruxov. A aj iné aktivity v Tomovom živote otvárajú otázniky. Nevravím, že moja teória je správna, ani náhodou, skôr si myslím, že sa veľmi mýlim. Ale od toho je fantázia…

Ani to, čo nám ukázal Dumbledore v spomienkach na Toma Riddla nie je úplne všetko, s čím by sme mohli byť spokojní. Ja teda nie som.

Lord Voldemort je tak významná postava, hoci v negatívnom zmysle, že si postupom času zaslúžila moju zvýšenú pozornosť a venujem mu pár kapitol. Pár desiatok kapitol. No, neviem, koľko ich bude. Ako sa poznám, tak asi dosť…

Láka ma ale písať o jeho myšlienkových pochodoch, o jeho pohnútkach, o jeho jednotlivých krokoch. Jedným slovom… láka ma písať o tom, ako sa z neho stal psychopat.

Napríklad – čo spravil tým dvom sirotám v jaskyni a čo si pri tom myslel? Hm? Proste psycho, no…

Čiže… ak by niekto chcel poviedku s radou neznámych, nejakou rozmanitou zápletkou a čo ja viem… nech túto poviedku ani nečíta. Proste príde rok 1943 a 13.6 toho roka umrie Myrta. Budete to vedieť a budete to čakať. Ja Vás môžem prekvapiť akurát tým, keď si vymyslím, čo tomu predchádzalo. Ako Tom Komnatu objavil, ako do nej vstúpil a ako si opantal baziliska….

Takže asi tak. Toto je môj nový projekt, ktorému sa budem venovať striedavo s Harry&Ginny. Prvú kapitolu môžete očakávať onedlho (taká reklama)

Jana Varga

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *