Harry&Ginny – v závere predchádzajúcej časti sa veľa ľudí dozvedelo, čo sa s nimi stalo. Nikto to však nechápe a nerozumie tomu. Každopádne to znamená intenzívny tréning oboch detí. Vzápätí sa obe deti stávajú pre toho druhého prirodzenou ochranou pri oklumencii. Harryho prestáva bolieť jazva a prestáva byť v spojení s Voldemortom, čo je určite výborné… niekedy to však môže byť aj nepraktické. Táto ochrana má vplyv v priebehu deja aj na iné situácie. Nielenže začínajú zachytávať pocity a myšlienky toho druhého a Ginny začína byť akýmsi senzorom veľmi nebezpečných temných artefaktov, zároveň zisťujú, že zrejme nikdy, alebo aspoň pokým je Voldemort nažive, nebudú môcť viesť taký ten normálny život spolu so všetkým normálnym, čo taký život prináša…

Harryho piaty ročník sa nesie v znamení troch bojov. Dumbledore bojuje s ministrom, Sirius, ktorého oslobodili, s Malfoyom a Harry s profesorkou Umbridgeovou.

Nebojuje však sám. Po tom, čo pochopil, že rozhodnutie jednotlivca spoliehať sa na vlastné sily, nevravieť o svojich plánoch a nedôverovať ostatným, môže byť veľmi nešťastným rozhodnutím, sa rozhodol nenechávať si svoje tajomstvá pre seba. Výnimku tvorí len veľmi silný, duševný vzťah s Ginny.

Na Rokforte sa vybuduje silný odboj, ktorý rebeluje a brojí proti profesorke, neskôr riaditeľke Umbridgeovej. A úspešne, to je nutné podotknúť.

Avšak ani víťazstvo nad nenávidenou Dolores neprinúti Harryho s priateľmi oslavovať. Zisťujú, že Siriusa uniesli smrťožrúti a chcú po ňom, aby im vyniesol z ministerstva proroctvo. Lenže na ministerstve sa strhne mela na dvoch frontoch a táto si vyžiada niekoľkých mŕtvych…

ŽÁNER: prepis originálu, soulbond, dobrodružné, romantika

OBDOBIE: 5. ročník

POSTAVY: originálne + vlastné